Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

Będą kolejne punkty szczepień w powiecie łomżyńskim

Główne zdjęcie
Zdjęcie z pierwszego dnia szczepień w łomżyńskim szpitalu

Będą punkty szczepień w: Jedwabnem, Nowogrodzie, Miastkowie i Przytułach. Samorządowcy tych gmin organizują mobilne punkty szczepień dla swoich mieszkańców.

- Zależy nam, aby nasi mieszkańcy, tak jak większość Polaków, mieli łatwy dostęp do szczepień – mówi Adam Niebrzydowski, burmistrz Jedwabnego.

Przy wsparciu NFZ i ZPOZ-u z Łomży samorządowcy organizują mobilne punkty szczepień. Wcześniej dla 9 gmin powiatu łomżyńskiego przygotowano tylko  4 punkty szczepień, dlatego zwiększenie ilości punktów będzie miało bezpośredni wpływ na tempo szczepień.

W Nowogrodzie taki punkt zostanie uruchomiony w budynku biblioteki, w Jedwabnem pomieszczenia udostępnione będą w Urzędzie Gminy, a w gminie Miastkowo w nowej świetlicy wiejskiej w Zaruziu 40. Samorządowcy muszą przygotować pomieszczenia na poczekalnię i dwa gabinety. Poza tym wymagane jest, aby były dwa wejścia i dwie łazienki. Każdy lokal musi mieć zapewnione media, komputer, internet i telefon. - Zaistniała taka potrzeba, jesteśmy otwarci, pomagamy – mówi Kazimierz Górski, wójt Miastkowa. We wszystkich tych lokalizacjach trwają przygotowania. Obsługę wskazanych punktów ma zapewnić ZPOZ z Łomży. Ma także zapewnić wyposażenie.

- Przy tworzeniu punktów szczepień Zakład Podstawowej Opieki Zdrowotnej z Łomży zapewnia obsługę, nawet przy konieczności zatrudnienia dodatkowego personelu medycznego – mówi Maria Dziekońska, wicestarosta łomżyński. - W tej chwili trwa etap kompletowania – dopowiada.

Wszyscy samorządowcy deklarują, że od 15 stycznia ruszą zapisy osób uprawnionych, a od 25 stycznia w tych punktach rozpoczną się szczepienia. 

Wcześniej informowaliśmy o już istniejących punktach szczepień :

  • ZPOZ Gabinet Lekarza Rodzinnego filia w Piątnicy, ul. Czarnocka 14
  • ZPOZ Gabinet Lekarza Rodzinnego filia w Szczepankowie, Szczepankowo 60
  • Gabinet Szczepień Wanda Maria Kurowska – Kowalewska, Zbójna, ul. Łomżyńska 40
  • ZPOZ Gabinet Lekarza Rodzinnego filia w Wiźnie, pl. kpt. Władysława Raginisa 31

 

Przypomnijmy, że od 15 stycznia 2021 r. zapisywać się mogą osoby, które skończyły 80 lat, a od 22 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 70 lat.

 

Ruszają zapisy na szczepienia

Lista punktów szczepień przeciw COVID-19


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę