Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

Wymazy dla nauczycieli i pracowników podstawówek

Główne zdjęcie
Pobieranie wymazu

- Planowane jest wykonanie ponad 400 badań dla pracowników szkół podstawowych z Łomży i powiatu łomżyńskiego, zgłoszonych do Sanepidu przez dyrektorów tych placówek - zapowiada Jolanta Gryc, koordynator szczepień w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży. - Od najbliższego poniedziałku będą realizowane wymazy w kierunku Sars-Cov-2 na zlecenie Podlaskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Białymstoku. Obejmą one codziennie po około 110 osób: pracowników pedagogicznych klas I-III szkół podstawowych i pracowników niepedagogicznych tych szkół.

Małgorzata Palanis z Kuratorium Oświaty w Białymstoku wyjaśnia, że najnowsza akcja pobierania wymazów dotyczy nie tylko województwa podlaskiego. Może zostać zrealizowana w całej Polsce, na ewentualność przywrócenia zajęć stacjonarnych w szkołach po feriach zimowych, które kończą się w niedzielę 17. stycznia 2021. Jak tłumaczy rzeczniczka KOB, badania pozwolą stwierdzić, czy ktoś jest zakażony koronawirusem lub chory na COVID. Badania organizowane są z wyprzedzeniem tygodniowym, chociaż nie ma jeszcze decyzji o powrocie do nauczania stacjonarnego, gdyż MEN uzależnia to od sytuacji epidemicznej w kraju.
Jak pobranie będzie wyglądać w praktyce w Łomży?

- W tym celu zostało uruchomione drugie pomieszczenie, z oddzielnym wejściem w punkcie pobierania wymazów - tłumaczy Jolanta Gryc. - Odbywa się to przy współpracy z łomżyńskim Sanepidem. Rejestracją na platformie EWP oraz ustalaniem list i koordynowaniem terminów wymazów zajmuje się łomżyński Sanepid. Po stronie łomżyńskiego szpitala, przy współpracy z żołnierzami WOT, jest pobranie wymazu oraz dokonanie analizy w Pracowni Badań Molekularnych. W sumie może to być ponad 400  badań - dziennie po około 110 dla nauczycieli nauczania początkowego i innych pracowników podstawówek z Łomży i powiatu łomżyńskiego. 

Mirosław R. Derewońko


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę