Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 16 stycznia 2021 napisz DONOS@

Użyczenie sprzętu medycznego

Główne zdjęcie
Zdjęcie ilustracyjne, Składnica Agencji Rezerw Materiałowych w Komorowie

6 respiratorów i 6 kompresorów medycznych otrzymał od Wojewody Podlaskiego Szpital Wojewódzki w Łomży, natomiast 1650 testów antygenowych otrzymało łomżyńskie pogotowie.

Jak informuje Kamila Ausztol z Biura Wojewody Podlaskiego, w bieżącym tygodniu żołnierze 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej dostarczyli do Szpitala Wojewódzkiego im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Łomży 6 respiratorów i 6 kompresorów medycznych. Sprzęt pochodzi z Agencji Rezerw Materiałowych, za rozdzielanie którego odpowiedzialny jest wojewoda. 

Respiratory w "użyczeniu"
Jolanta Gryc, pełnomocnik dyrektora łomżyńskiego szpitala, odpowiedziała na pytania z portalu 4lomza.pl, ile kosztowały respiratory i czy są własnością placówki. Dostarczone respiratory są - jak określa Pani Gryc - "użyczone z Agencji Rezerw Materiałowych w ilości 6 sztuk. Respiratory są w zestawie z kompresorami medycznymi, służącymi do zasilania urządzenia w mieszankę powietrza. Cena jednego zestawu to 148 tys. zł (130 000 zł respirator, 18 000 zł kompresor), wartość łączna sześciu zestawów to 888 000 zł. Są to respiratory firmy Nihon Kohden, model NKV-550. System ten posiada zastosowanie dla pacjentów w każdym wieku, od noworodków po osoby dorosłe. Urządzenia nie są jeszcze w użyciu. Tak jak każda aparatura medyczna, wymagają przeszkolenia personelu, zgodnie z ustawą o wyrobach medycznych."

Stacja Pogotowia Ratunkowego w Łomży, na polecenie Ministra Zdrowia, otrzymała 1650 testów antygenowych Panbio COVID-19. Jest to szybki antygenowy test II generacji amerykańskiej firmy Abbott, do jakościowego wykrywania jednego z antygenów SARS-CoV-2 – nukleoproteiny (N). Badanie tym testem polega na pobraniu wymazu z nosa pacjenta i umieszczeniu próbki na karcie testowej z odczynnikiem. Wynik otrzymujemy po ok. 15 minutach. 

Szpital w Kolnie, w ramach tych dostaw i zgodnie z zgłoszonym zapotrzebowaniem, otrzymał 4 reduktory do butli do tlenu medycznego.

- Wszystkie te dostawy zostały zrealizowane w tym tygodniu – przekazuje Kamila Ausztol.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę