Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 25 listopada 2020 napisz DONOS@

Zakłady bukmacherskie - znamy obroty legalnych bukmacherów za 3 kwartał

Mimo pandemii koronawirusa i kilkumiesięcznego postoju, obrót bukmacherów dalej jest liczony w miliardach złotych. Serwis hazardowy Interplay dotarł do informacji na temat obrotów wszystkich legalnych operatorów w trzecim kwartale roku 2020.

Pandemia koronawirusa znacząco odcisnęła piętno na branży zakładów bukmacherskich. Pierwszy kwartał był jeszcze „znośny” i straty były praktycznie niezauważalne, w marcu gospodarka oraz świat sportu został zamrożony, przez co bukmacherzy nie mieli czym zapełnić swojej oferty i gracze nie mieli asortymentu do obstawiania. Wskutek obostrzeń wydanych przez premiera Mateusza Morawieckiego zamknięto także stacjonarne punkty bukmacherskie, które w dalszym ciągu generują znaczące przychody.

W połowie drugiego kwartału wszystko zaczęło się normować i bukmacherzy po bardzo ciężkim okresie znów zaczęli generować przychody. Dane z pierwszego oraz drugiego kwartału były już wielokrotnie podawane, jednak nie było żadnej oficjalnej wzmianki odnośnie trzeciego kwartału. Redakcja Interplay dotarła do takich informacji i na swoim portalu opublikowała szczegółowy raport obrotów legalnych bukmacherów w trzecim kwartale 2020 roku. Biorąc pod lupę trzy pierwsze kwartały, bukmacherzy z licencją wydaną przez Ministerstwo Finansów wygenerowali 4,7 miliarda złotych w 2020 roku, tylko w trzecim kwartale wyniosło to 1,9 miliarda złotych, co stanowi 40% dotychczasowego obrotu w sektorze legalnych zakładów bukmacherskich.

Liderem w stawce bukmacherów jest oczywiście STS – katowicki bukmacher ma 44,90% udziału na rynku. W trzecim kwartale STS zanotował obrót na poziomie 858 milionów złotych. Co ciekawe, to o sześć punktów procentowych mniej, niż w drugim kwartale. Na drugim miejscu ze sporą stratą do pierwszego miejsca jest Fortuna, która w trzecim kwartale wygenerowała obrót o wielkości 543 milionów złotych, co przekłada się na 28,45% udziału na rynku licencjonowanych, polskich bukmacherów.

Powyższa dwójka jest dominatorem na polskim rynku bukmacherskim. Obroty STS i Fortuny razem wziętych to łącznie 73,35% całego rynku. Trzeci w klasyfikacji Forbet zanotował obrót 130 milionów złotych, co jest sześcioprocentowym udziałem. Tuż za nim plasują się Betclic (3,88%), Betfan (2,64%), LV BET (2,62%), Totolotek (2,48%), TotalBet (2,15%), Etoto (2,03%), eWinner (1,50%), SuperBet (1,35%), PZBuk (0,60%) przedostatnie miejsce należy do najświeższego na rynku BetX (0,33%). Na ostatnim miejscy plasuje się NobleBet z raptem 0,25% udziałem na rynku i obrotem wynoszącym 4,85 miliona złotych.

Odmrożenie sportu i gospodarki pobudzająco podziałało na bukmacherów, niemal każda firma z dolnej części klasyfikacji zanotowała zwiększone obroty, co poskutkowało zmniejszeniem przewagi STS nad całą resztą.

Zwiększone obroty i lepsza kondycja firm bukmacherskich przekłada się również na większe wpływy do Skarbu Państwa z podatków od gier hazardowych. Według redakcji Interplay, legalni bukmacherzy odprowadzili łączny podatek w wysokości 239 milionów złotych. Dla porównania, w drugim kwartale łączna ilość podatku wyniosła „tylko” 138 milionów złotych, to oczywiście skutek poważnego kryzysu w branży. Łącznie w trzech pierwszych kwartałach 2020 roku bukmacherzy odprowadzili ponad 570 milionów złotych podatku od gier.

tekst płatny

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę