Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 26 września 2020 napisz DONOS@

Internetowy festiwal piosenki Regionalnego Ośrodka Kultury

Główne zdjęcie

Kacper Żmuda ze Studia Wokalnego ROK zajął II miejsce w II Letnim Festiwalu Piosenki Pozytywnej online. 16-letni podopieczny Agnieszki Żemek-Pawczyńskiej wykonał piosenkę „Luźno” Baranovskiego, przekonując do siebie wszystkich jurorów. – Kacper zaprezentował się naprawdę bardzo dobrze i robi szybkie postępy, co bardzo nas cieszy! – mówi Jarosław Cholewicki – dyrektor Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży. To właśnie ta instytucja realizuje wieloetapowy, internetowy projekt „Okno na kulturę”, w ramach którego odbył się festiwal.

Na II Letni Festiwal Piosenki Pozytywnej wpłynęło 91 nagrań od młodych wokalistów z całego kraju. – Tak duże zainteresowanie, nie tylko uczestników z naszego regionu, ale praktycznie z całej Polski potwierdza, że taka inicjatywa była potrzebna – podkreśla Jarosław Cholewicki, dodając, że „Okno na kulturę” jest realizowane dzięki programowi dotacyjnemu „Kultura w sieci” Narodowego Centrum Kultury i finansowanego przez MKiDN, a łomżyński projekt został wybrany jako jeden z 1182 spośród blisko sześciu tysięcy zgłoszeń. Dzięki temu dofinansowaniu ROK może zrealizować kilka kulturalnych działań, a pierwszym z nich był festiwal piosenki online.

– Cieszy nas, że poziom uczestników był naprawdę wysoki – mówi Agnieszka Żemek-Pawczyńska. – Część z nich uczestniczy w zajęciach w domach kultury, ale były też osoby początkujące, mające już jednak spory potencjał.
– To nie tylko duże ośrodki, ale też mniejsze miejscowości – dodaje dyrektor Cholewicki.  – Uczestnicy nagrywali nie tylko w salach prób, ale też w domach, każdy miał szanse, bo ocenialiśmy wnikliwie każde wykonanie. 

W jury obok dyrektora ROK-u byli też tenor Jacek Szymański, doktor nauk wokalnych oraz świetni muzycy, instruktorzy ROK Łomża, Grzegorz Sekmistrz i Michał Olchowik. 

W kategorii 7-12 lat zwyciężyła Julia Stefanowska (Wrocław), drugie miejsce zajęła Oliwia Golańska (Zalasewo), a trzecie Natan Gryga (Brzeźnio). Wyróżnienia otrzymali: Aleksandra Sokołowska (Stawiski), Szymon Bożek (Świdnik), Ewelina Matejko (Międzyrzec Podlaski) i Anna Sobkowicz (Legnica). Wśród uczestników w wieku 13-19 lat zwyciężyła Julia Gąska (Rokietnica), drugim miejscem podzielili się Kacper Żmuda i Wojciech Stefanowski (Wrocław), a trzecie zajęła Zuzanna Złotnicka (Bielawa). W tej kategorii również nie zabrakło wyróżnień, z których cieszyli się: Maria Sawicka (Białystok), Gabriela Borys (Gdynia), Karolina Najdek (Bielawa) i Oliwia Moczydłowska (Zambrów). 

– To pierwszy z pięciu projektów online, realizowanych przez nas w ramach projektu „Okno na kulturę” – podsumowuje dyrektor Jarosław Cholewicki. – Adresujemy je do różnych grup wiekowych, bo aktywności artystyczne, wszelkiego typu, bardzo pomagają młodym ludziom w późniejszym życiu – nie tylko wszechstronnie ich rozwijają, ale uczą też dyscypliny, wytrwałości, współpracy w grupie, a nawet jak walczyć z tremą, co wszystko jest później bardzo potrzebne. 

Wojciech Chamryk

200829104429.jpg

 
Zobacz także
200831084255.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę