Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 04 października 2023 napisz DONOS@

08.05.2020 Majowe zabawy ruchowe

Dzień dobry Kochani w piątek. Dziś czas trochę się poruszać. Zapraszamy do zabawy!

Załóżcie wygodne stroje do ćwiczeń, przygotujcie wodę do picia i zapraszamy do zabaw ruchowych.

 

1. ,,Mucha w mucholocie” – rozgrzewka. Na początek czas na rozgrzewkę. Zamieniamy się w muchę – naśladujcie lot muchy oraz dźwięk przez nią wydawany.

https://www.youtube.com/watch?v=IueASDp61bc

 

2. Ćwiczenia gimnastyczne z Lulisią i Lulitulisiami - trening fitness dla dzieci. Zachęćcie mamę, tatę oraz rodzeństwo do wspólnego treningu.

https://www.youtube.com/watch?v=9iOLdoHhLpc&t=24s

 

3. ,,Majowe zabawy na łące” – zabawy ruchowe.

*,,Zabawy z piłką na łące”

- dziecko siada z rodzicem odwróceni do siebie plecami. Podajemy sobie piłkę górą, podnosimy rece do góry i przekazujemy sobie piłkę nad głową. Powtarzamy to ćwiczenie kilka razy. Następnie podajemy sobie piłkę bokiem wykonując skręty tułowia, raz w lewo, raz w prawo;

– odwracamy się do siebie przodem i siadamy naprzeciwko siebie z rozłożonymi nogami. Turlamy do siebie piłeczkę: wolno – szybko.

*,,Złap piłkę” – dziecko z rodzicem stają naprzeciw siebie i rzucają do siebie piłkę. Postarajcie się złapać piłkę oraz prawidłowo odrzucić ją rodzicowi.

*,,Złap Boćku  żabę”  – rodzic jest bocianem, dziecko żabką. Bocian staje na jednej nodze i próbuje złapać na śniadanko uciekającą żabkę, gdy ją złapie, to zjada. Następuje zamiana ról.

* Pająk i muchy – do tej zabawy można zaprosić całą rodzinę. Spośród uczestników zabawy wybieramy pająka, który stoi z boku i obserwuje latające muchy (reszta uczestników zabawy biega po pokoju, udając lot muchy). Na hasło pająka - ,,pająk!”, muchy zastygają w bezruchu. Osoba pełniąca funkcję pająka wychodzi na spacer pomiędzy uczestnikami, uważnie obserwując czy ktoś się nie porusza. Ten kto nie wytrzyma w bezruchu, zabierany jest do „sieci” (miejsce z boku pola zabawowego). Gdy pająk na chwilę wraca do sieci, muchy mają możliwość swobodnego fruwania, aż do następnego polowania.

4. ,,Odgłosy łąki” – zabawa relaksacyjna.

Po ciężkim treningu czas na odpoczynek i relaks. Połóżcie się na dywanie, zamknijcie oczy, wyobraźcie sobie, że jesteście na łące. Wsłuchajcie się w odgłosy łąki i odpocznijcie.

https://www.youtube.com/watch?v=IoC7WCfx6Z0

Życzymy miłego i słonecznego weekendu.

Jeśli wybierzecie się na łąkę koniecznie zróbcie zdjęcie i prześlijcie do nas.

Pozdrawiamy Was serdecznie.

Pani Iza i Pani Basia.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę