Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 12 sierpnia 2022 napisz DONOS@

Rodzice klas pierwszych cyklu 6-letniego

poniżej informacje nt. zdalnej nauki teorii.

25 marca 2020

KSZTAŁCENIE SŁUCHU          kl. I c6

Drodzy  Rodzice i Uczniowie Pierwszoklasiści

od dzisiaj ruszamy ze zdalnym nauczaniem. Nie jest to zadanie łatwe (brak doświadczenia i specyficznych narzędzi) jednak jesteśmy w sytuacji w której znaleźliśmy się nagle i bez naszej winy i musimy podjąć to wyzwanie. Proszę o pomoc dzieciom w wejściu na podaną stronę internetową (strona wymaga użycia wtyczki Flash) i codzienną, kilkuminutową aktywność na niej. Minusem jest niestety fakt, że nie można wyłączyć nut, których dzieci nie poznały tzn. powyżej trzeciego pola (obowiązuje nas skala od pierwszej dodanej dolnej linii do trzeciego pola czyli c1-c2). Przypomnienie i utrwalenie nazw solmizacyjnych i literowych w kluczu wiolinowym to zadanie do następnej lekcji. Proszę też o przepisanie do zeszytu piosenki „Kiedy jesteś sam” – można to zrobić w seriach np. po dwa takty codziennie – proszę o staranność (to będzie ćwiczenie na ocenę – proszę o przesłanie zdjęcia). Temat lekcji i link do strony poniżej.

Pozdrawiam serdecznie i życzę nam wszystkim zdrowia.

Dorota Dobrowolska

Ps.

Proszę rodziców o meldunek pracy zdalnej dzieci dwa razy w tygodniu, bo muszę sprawdzić obecność. Jestem dostępna na WhatsApp, ale można to zrobić również SMSem lub wiadomością na e-dzienniku Fryderyk.

 

T: Położenie nut na pięciolinii – nazwy literowe i solmizacyjne w kluczu wiolinowym – przypomnienie, utrwalenie – ćwiczenia zdalne na  stronie dur – moll.pl

 http://www.dur-moll.pl/nuta.htm

Rytmika: Improwizacja ruchowa do muzyki   - Taniec Mai

 https://youtu.be/UG-WU0ZbgK8

Życzę wszystkim dzieciom świetnej zabawy – nauczcie się tej piosenki.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę