Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 października 2023 napisz DONOS@

Wizna: Znaleźli pracowników i pracodawców

Ponad 60 miejsc pracy zaproponowali przedsiębiorcy mieszkańcom Wizny i okolicznych miejscowości. W piątek w Hotelu Kasztelan Wiski w Wiźnie odbyły się I Targi Pracy. Oferty zatrudnienia przedstawiło kilkanaście firm. Największa dotyczyła zatrudnienia 30 pracowników. W sumie na targi przybyło ok. 200 bezrobotnych oraz uczniowie klas maturalnych szkół w Marianowie i Jedwabnem

Targi po raz pierwszy na terenach wiejskich powiatu łomżyńskiego zorganizował Urząd Gminy Wizna we współpracy z Gminnym Centrum Informacji. Głównym celem targów było doprowadzenie do kontaktu bezrobotnego z pracodawcą i to się udało. Oferty pracy zaprezentowali pracodawcy z Łomży, powiatu łomżyńskiego, Białegostoku i Warszawy. W sumie poszukiwali oni około 65 pracowników – najczęściej do produkcji okien i drzwi.
Fabryka drzwi i okien z plastiku SONAROL z Jedwabnego poszukiwała 30 pracowników. Działająca w tej samej branży firma DREWPOL z Bożejewa producent drzwi i okien z drewna oferował kolejnych 15 miejsc pracy na produkcji. Około 20 miejsc pracy zaproponowały także uczestniczące w targach firmy budowlane.
Poza ofertami pracy, bezrobotni i uczniowie ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu łomżyńskiego mogli uzyskać także poradę jak skutecznie szukać pracy. Doradzali w tym przedstawiciele powiatowego i wojewódzkiego urzędu pracy oraz OHP.
Targi Pracy w Wiźnie finansowane są z grantu, który Urząd Gminy Wizna otrzymał w konkursie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Białymstoku.
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę