piątek, 03 kwietnia 2020 napisz DONOS@

Doktor Chilińska pełni obowiązki dyrektora szpitala

- Konkursu na dyrektora nie wygrałam, natomiast od 1. lutego 2020 r. pełnię obowiązki dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Łomży – mówi portalowi 4lomza.pl dr Joanna Chilińska, wicedyrektor łomżyńskiego szpitala, którego dyrektor Mariusz Obrycki (od lutego – były) w grudniu ubiegłego roku złożył rezygnację. Urząd Marszałkowski w Białymstoku ogłosił konkurs na nowego dyrektora największej placówki w Łomżyńskiem, zatrudniającej około 1300 pracowników i mającej dziesiątki tysięcy pacjentów rocznie na oddziałach i w poradniach. Do konkursu startowały tylko dwie osoby.

Joanna Chilińska p.o dyrektora szpitala w Łomży
Joanna Chilińska p.o dyrektora szpitala w Łomży

Doktor Joanna Chilińska słoneczny, poniedziałkowy poranek, 3. lutego, poświęciła na przejęcie od byłego dyrektora szpitala Mariusza Obryckiego jego gabinetu oraz dokumentów ze sprawami, jakie poprzednik pozostawia po swojej zaledwie 9-miesięcznej kadencji. Na razie p.o. dyrektora szpitala  dr Chilińska informuje Czytelników 4lomza.pl, że otrzymała pismo z Urzędu Marszałkowskiego, podpisane przez członka zarządu województwa Marka Malinowskiego z informacją, że „marszałek podlaski powierza jej pełnienie obowiązków dyrektora szpitala do czasu rozstrzygnięcia konkursu na dyrektora”.
Przypomnijmy: Urząd Marszałkowski pod koniec roku w ogłoszeniu konkursowym podawał termin składania ofert przez kandydatów – 14. stycznia i przewidywał, że w terminie „do dwóch tygodni” zostaną otwarte oferty i przeprowadzone rozmowy indywidualne z kandydatami. Minął 28. stycznia i... na razie wiadomo, że jednym z kandydatów jest pielęgniarka i była poseł PiS Bernadeta Krynicka, która w rozmowie z nami potwierdziła swój udział w konkursie. Wicedyrektor dr Joanna Chiliński nie potwierdziła, ani nie zaprzeczyła, że wystartowała w konkurencji o fotel. 

Mirosław R. Derewońko


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę