poniedziałek, 30 marca 2020 napisz DONOS@
200316011340.png

Studenci Informatyki PWSIiP ze stypendiami Sonarolu

Czworo najlepszych studentów Informatyki z łomżyńskiej „Państwówki” przez rok będzie otrzymywało comiesięczne naukowe stypendia prywatne w wysokości 1.500 złotych. Fundatorem stypendiów jest firma Sonarol. - Pomysł na współpracę narodził się z potrzeby rozwoju firmy oraz z potrzeby docenienia najlepszych studentów z Łomży, którzy chcą wkroczyć w dorosłe życie zawodowe w sposób rzetelny i odpowiedzialny – mówił Stanisław Najda, współwłaściciel firmy Sonarol. - Zależy nam na długofalowej współpracy, dlatego damy młodym informatykom możliwość wykonywania swojej pracy zdalnie, aby nie czuli się ograniczani, nie tracili czasu na dojazdy.

(Fot. J. Bochenko)
(Fot. J. Bochenko)
Stypendyści Sonarol-u (Fot. J. Bochenko)
Stypendyści Sonarol-u (Fot. J. Bochenko)
(Fot. J. Bochenko)
(Fot. J. Bochenko)

Stypendia otrzymali studenci piątego semestru informatyki. Kilka miesięcy wcześniej zostało podpisane porozumienie pomiędzy PWSIiP a firmą Sonarol specjalizującą się w produkcji okien, styropianu, maszyn rolniczych oraz przemysłowych, na mocy którego firma zadeklarowała bycie fundatorem naukowych stypendiów prywatnych. 
– Biznes inwestuje w młodą, zdolną kadrę, stara się wspomagać proces kształcenia. Oczywiście współpraca jest dwustronna: naszym celem jest kształcenie praktyczne, studenci odbędą w firmie praktyki, napiszą na ich bazie prace dyplomowe, aplikacyjne, a po ukończeniu studiów będą mogli podjąć pracę w firmie Sonarol w dziale IT –  informuje dr inż. Aneta Wiktorzak, dziekan Wydziału Informatyki i Nauk o Żywności PWSIiP.
– Nasz rozwój będzie zaplanowany, konstruktywny. Skorzystamy finansowo otrzymując stypendium, ale także nasza przyszłość stała się bardziej zaplanowana, ukierunkowana. Wiemy, że po ukończeniu studiów będziemy rozwijać się w konkretnym miejscu pracy – mówi Klaudia Kacprzak, studentka informatyki PWSIiP.
Poza nią stypendia Sonarolu otrzymali także: Bartosz Kaczorowski, Bartosz Przybylski oraz Mateusz Sobiech. Uczelnianą współpracę z firmą Sonarol zainaugurował dr Stanisław Kaczyński, pełnomocnik rektora ds. współpracy z gospodarką. Po podjęciu pracy w Sonarolu żacy trafią do działu informatycznego. Już teraz firma zaproponowała im cykl szkoleń, które umożliwią optymalne zapoznanie się ze środowiskiem informatycznym przedsiębiorstwa, językami programowania i dość rozległym obszarem pracy. 

Sonarol istnieje od 1997 roku. Siedzibę ma w Jedwabnem, a zakłady w Jeziorku i Miłomłynie przy Ostródzie. Zatrudnia ponad sześciuset specjalistów, a swoje produkty dystrybuuje do dwudziestu czterech krajów. 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę