wtorek, 23 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Łomżyńscy pływacy mistrzami województwa podlaskiego.

Filip Rudczyk wśród 10-latków i Miłosz Parzych wśród 12-latków kilkakrotnie stawali na najwyższym podium podczas rozgrywanych w Suwałkach Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Pływaniu. Z Łomży na zawody pojechała 16–osobowa drużyna pływaków z klubu UKS Butterfly, która wywalczyła aż 12 medali i, na co zwraca uwagę prezes klubu Jarosław Szeremet, w klasyfikacji progresji wyników zajęła pierwsze miejsce.

W mistrzostwach wzięło udział ponad 320 zawodników z 12 klubów, którzy rywalizowali w sześciu kategoriach wiekowych. Łomżę udanie reprezentowali zawodnicy łomżyńskiego klubu pływackiego UKS Butterfly.  Filip Rudczyk został mistrzem województwa 10-latków na dystansach 50 m stylem motylkowym i grzbietowym oraz 100 m grzbietowym. Dodatkowo zdobył srebrny medal na dystansie 50 m stylem dowolnym. W klasyfikacji generalnej zawodników 10-letnich, Filip zajął drugie miejsce.
W rywalizacji 12–latków mistrzem podlaskiego w stylu grzbietowym został Miłosz Parzych, zdobywając złoto na dystansach 50 m i 100 m. W dwóch pozostałych startach: stylem zmiennym na 100 m oraz dowolnym na 50 m Miłosz zdobył srebrne medale, nieznacznie ustępując swoim rówieśnikom. Udane starty pozwoliły naszemu zawodnikowi na zajęcie 5 miejsca wśród wszystkich zawodników 12-letnich naszego województwa.
Medale zdobyła także Kaja Kurpiewska. W kategorii 10 latków na dystansach 50m w stylach grzbietowym i motylkowym, zdobyła brązowe medale. W dwóch pozostałych startach Kaja zajęła czwarte miejsca, pokonując niemal 30 zawodniczek z czołowych podlaskich klubów.
Po jednym brązowym medalu dla klubu UKS Butterfly zdobyli: Ignacy Balkiewicz (12 lat) – na dystansie 50 m w stylu grzbietowym oraz Dominik Skawski (14 lat) w tym samym stylu, ale na dystansie 100 m.
- Niemal wszyscy pozostali zawodnicy ustanowili nowe rekordy życiowe, plasując się często w pierwszej dziesiątce zawodników swojej kategorii wiekowej. W wielu konkurencjach zajmowali „najgorsze” dla sportowców czwarte miejsca nieznacznie ustępując konkurentom” – relacjonują trenerzy Bartosz Kutny i Tomasz Drozdowski.
Zawodnicy łomżyńskiego klubu w klasyfikacji progresji wyników zajęli pierwsze miejsce, ex aequo z gospodarzem zawodów - MUKS Olimpijczyk Suwałki. Klasyfikacja ta prowadzona jest na podstawie porównania tegorocznych, wcześniejszym startów każdego z zawodników.
- Zdobycie pierwszego miejsca w kategorii progresji zawodników oraz tytuły mistrzowskie młodych zawodników naszego klubu pokazują, iż prowadzone szkolenie zmierza we właściwym kierunku. Nawiązanie rywalizacji z rówieśnikami z pozostałych klubów pływackich – jest możliwie dzięki codziennej, ciężkiej pracy na treningach. Zawodnicy 12-letni pływają pięć a dwa lata młodsi cztery razy w tygodniu  - przekazuje prezes klubu Jarosław Szeremet.

Zawodnicy UKS Butterfly wystąpili w składzie: Patrycja Antosiuk, Zuzanna Balicka, Ignacy Balkiewicz, Jakub Chajęcki, Eliza Chrzanowska, Igor Darmetko, Maja Dużyńska, Kaja Kurpiewska, Grzegorz Kuteszko, Łucja Lutrzykowska, Łukasz Michalak, Marcel Pachucki, Szymon Pachucki, Miłosz Parzych, Filip Rudczyk i Dominik Skawski.