Pływacki sukces utalentowanego zawodnika UKS Butterfly

Miłosz Parzych

Dwa złote i jeden brązowy medal zdobył Miłosz Parzych młody pływak Uczniowskiego Klubu Sportowego „Butterfly” Łomża podczas rozgrywanych w Suwałkach Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików roczników 2006-2007. W zawodach wzięli udział najlepsi zawodnicy, z czołowych klubów województwa podlaskiego oraz kluby w województwa mazowieckiego oraz warmińsko-mazurskiego.

W pływaniu stylem grzbietowym Miłosz Parzych okazał się bezkonkurencyjny. Na dystansie 100 m osiągnął czas: 1:19,17. - Był to wynik lepszy od zawodnika, który zajął 2 miejsce, aż o 4 sekundy, co pokazuje, że młody łomżanin był nie tylko dobrze przygotowany, ale również posiada olbrzymi potencjał sportowy – podkreśla Jarosław Szeremet, prezes UKS Butterfly, dodając, że na dystansie 200 m Miłosz wygrał, z czasem: 2:54,45.
Trzeci - tym razem brązowy medal utalentowany pływak z Łomży zdobył na dystansie 100 m stylem klasycznym, osiągając czas: 1:33,10. W czwartej konkurencji, w której startował Miłosz Parzych - 100 m stylem dowolnym – był czwarty osiągając czas 1:11,77 co oznaczało, że do trzeciego miejsca zabrakło mu zaledwie 0,6 sekundy.
- Dzięki wspaniałej postawie Miłosza, łomżyński klub UKS Butterfly zajął IV miejsce w klasyfikacji medalowej wśród 12-latków – podkreśla  Jarosław Szeremet.

Miłosz Parzych przygodę z pływaniem rozpoczął w pierwszej klasie szkoły podstawowej. Na co dzień trenuje w klubie UKS Butterfly w Łomży, w grupie swoich rówieśników, pod opieką trenera Tomasza Drozdowskiego.
- W ostatnim czasie każdy start młodego zawodnika, przynosi nowe rekordy życiowe, co pozwala optymistycznie prognozować przyszłe wyniki w zawodach – ocenia prezes UKS Butterfly.