Waleczne „Tygrysy” z Łomży są mistrzami Podlaskiego

- W Białymstoku była bardzo fajna atmosfera sportowa, dobry poziom zawodniczek i zawodników i organizacja walk pod względem technicznym bez zarzutów – dzieli się wrażeniami po powrocie do Łomży trener z 30-letnim stażem Zbigniew Maleszewski. W nowej hali Klubu Sportowego Hetman Białystok przy Kawaleryjskiej odbyły się mistrzostwa województwa podlaskiego, które drużynowo wygrał Bokserski Klub Sportowy „Tiger” Łomża, pokonując Boxing Sokółka i Hetmana Białystok.

Zawody były rozgrywane w piątek i sobotę. 32 zawodników BKS „Tiger - w tym trzy dziewczęta, najpierw udało się na tzw. weryfikację, podczas której lekarz sprawdzał ich książeczki i dopuszczał lub nie do walk na ringu. Zawody bokserskie poprzedziło także ważenie uczestników, pozwalające zgłosić ich do odpowiedniej kategorii wagowej w 4 kategoriach wiekowych. - Wszystko przebiegło zgodnie z regulaminem i harmonogramem zawodów – chwali trener i prezes BKS „Tiger” Łomża, z którym mistrzostwa otworzyli: dyrektor BKS „Hetman” Aniela Kotowicz oraz Marek Malinowski z zarządu województwa podlaskiego. Po losowaniu kolejności walk ostatecznie na ringu stanęło 110 zawodników 8 klubów. Reprezentanci BKS „Tiger” Łomża zwyciężyli drużynowo, zdobywając 11 złotych medali i 9 srebrnych za drugie miejsce. W trzech sytuacjach łomżyńskie Tygrysy zdobyły po dwa medale. Stanęli jednocześnie na podium: młodzicy do 38, 5 kg Allan Mroczkowski i Adrian Łuba; młodzicy 50 kg Adian  Baaev i Musa Esyev; kadeci Adam Daniel Sokołowski i Iznaur Isaev.

W dwóch kategoriach seniorskich łomżanie zdobywali srebro i 3. miejsce: 60 kg Piotr Żuk i Karol Kulikowski oraz 64 kg Islam Mayrasultanov i Adrian Oleksiej. Młodzieżowa mistrzyni Polski 2018 Dorota Bukowska z kategorii senior 48 kg była zgłoszona do kategorii 51 kg, aby miała mocniejszą przeciwniczkę i taka okazała się Róża Asanowicz, Boxing Sokółka. Kadetka Łucja Kulesza przeszła do juniorów, gdzie napotkała wyższą od siebie i masywniejszej postury rywalkę. Kadetka Zuzanna Koźluk wygrała w kategorii 75 kg. - Boks to nie są szachy, to dyscyplina kontaktowa – komentuje trener Zbigniew Maleszewski. - Niektórzy z „Tygrysów” byli trochę poobcierani, lecz na szczęście do poważniejszych kontuzji nie doszło. Wszyscy powróciliśmy cali i zdrowi, i szczęśliwi do domu.

Oprócz tego, trenerzy 8 klubów wybrali najlepszych zawodników mistrzostw: wyróżnionym został młodzik Allan Mroczkowski i kadet Akhmed Debizov. Pozostali mistrzowie województwa w kat.: kadeci do 60 kg - Paweł Paluch, do 66 kg – Wiktor Iwanowski, do 70 kg – Zurab Dorsigov, do 80 kg – Piotr Dominikowski. W kategorii juniorów 91 kg mistrzem został także Filip Zalewski. Wśród seniorów 2. miejsce wywalczył Marcin Kapelewski, student PWSIiP, o którym warto tu wspomnieć, ponieważ jest zdolnym instruktorem boksu. Z młodzieżą pojechali na mistrzostwa do Białegostoku trenerzy 2. klasy: Marcin Fabiszewski i Daniel Maleszewski i instruktor boksu Mateusz Gawęcki.

Bokserzy z Boxingu Sokółka wywalczyli w mistrzostwach województwa podlaskiego 8 złotych i 4 srebrne medale, natomiast BKS Hetman Białystok – 6 złotych i 3 srebrne. Zdobywcy 1. i 2. miejsca w Białymstoku wyjadą na zawody strefowe makroregionu: Podlaskiego i Warmińsko-Mazurskiego w kwietniu do Elbląga. Zwycięzcy walk w strefie będą uczestniczyć w mistrzostwach Polski; wtedy tam zdobyte punkty zostaną uwzględnione w ministerialnym rankingu współzawodnictwa dzieci i młodzieży. Niezależnie od tych imprez trener Zbigniew Maleszewski chce zorganizować w Łomży zawody krajowe: Akademickie Mistrzostwa Polski oraz Mistrzostwa Polski Młodzików.