Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 24 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.kuria.lomza.pl

Komunikat duszpasterstwa powołań

1. Zbliża się okres matur i czas podejmowania przez młodzież decyzji życiowych. Diecezjalne Duszpasterstwo Powołań zachęca do zaangażowania modlitewnego duchownych, świeckich, grupy modlitewne i Koła Żywego Różańca w intencji powołań do kapłaństwa w naszej Diecezji i w Kościele Powszechnym.


Z tej też racji Rektorat Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży organizuje, w niedzielę 25 kwietnia 2004 r. o godz. 10.00, spotkanie dla młodzieży klas maturalnych i przedmaturalnych zainteresowanej powołaniem do kapłaństwa i życia zakonnego. Szczegóły podane są w oddzielnym komunikacie.
Za wszelkie wsparcie duchowe i materialne przygotowujących się do kapłaństwa w naszym seminarium składamy serdeczne Bóg zapłać.
2. W dniach 2 - 9 maja 2004 r. przypada Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego. Krajowe Duszpasterstwo Powołań przygotowało z tej okazji okolicznościowy plakat i pomoce duszpasterskie. Proszę Przewielebnych Księży o przyjęcie tych materiałów i wykorzystanie ich w pracy duszpasterskiej. Zaleca się przeprowadzenie katechez dla dzieci i młodzieży w oparciu o przesłane materiały.

3. Krajowe Duszpasterstwo Powołań organizuje w dniu 8 maja 2004 r. na Jasnej Górze Ogólnopolską pielgrzymkę Rodzin Osób Powołanych i Wspierających Powołania. Będzie to już piąta pielgrzymka gromadząca rodziców, rodzeństwo, stowarzyszenia, towarzystwa i przyjaciół wspierających powołania.
Początek spotkania na Jasnej Górze o godz. 10.00, zakończenie ok. godz. 16.00. W programie Msza św., konferencja okolicznościowa, nabożeństwo majowe.
Serdecznie zapraszamy Rodziców i Rodziny osób powołanych do wzięcia udziału w pielgrzymce. Wyjazd i zakwaterowanie są indywidualne. Szczegóły podane są w biuletynie „Tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego”.


Ks. Jan Okuła
Odpowiedzialny za Diecezjalne Duszpasterstwo Powołań

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę