Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 kwietnia 2024 napisz DONOS@

„Powróćmy jak za dawnych lat”

Wokaliści Studia ROK działającego przy Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży, zabrali publiczność w sentymentalną muzyczną podróż po przebojach lat 20 i 30. Były też piosenki słynnego duetu Wasowski i Przybora., którzy w latach 50 rozpoczęli działalność Kabaretu Starszych Panów. Stylowe wnętrze Restauracji Retro dopełniło charakteru koncertu, którego atmosfera była szczególnie serdeczna przez licznie przybyłą publiczność.

Najstarsi wokaliści Studia ROK rozpoczęli koncert piosenką „Powróćmy jak za dawnych lat” wprowadzając słuchacza w świat dźwięków, melodii i kostiumów jakie towarzyszyły minionym czasom. Urozmaicony program piosenek z okresu międzywojennego wykonywali adepci sztuki wokalnej występując indywidualnie, a także zespołowo. Najmłodsze dzieciaki ze Studia ROK junior, zaśpiewały kołysankę Ludwika Starskiego z muzyką Henryka Warsa „Ach śpij kochanie”, którą niegdyś wykonywali Adolf Dymsza i Eugeniusz Bodo. Równie ciekawie i z charakterem zaprezentowali się nieco starsi koledzy wykonując temperamentnie piosenkę „Zimny drań”. Nie zabrakło też znanego przeboju Hanki Ordonówny „Miłość ci wszystko wybaczy”, który w bardzo zbliżonym stylu do lat 20 wykonała licealistka Paulina Porowska. Melomani muzyki okresu międzywojennego mogli wysłuchać i wspólnie nucić znane przeboje takie jak: Ach jak przyjemnie, Kiedy będziesz zakochany, Ada to nie wypada, Na pierwszy znak czy Ja się boję sama spać. Repertuar ten wypełniły też piosenki z nieco późniejszego okresu tworzone przez Jerzego Wasowskiego i Jeremiego Przyborę: W czasie deszczu, S.O.S, Herbatka czy O Romeo. Rewia kostiumowa, towarzyszące scenki aktorskie czy układy choreograficzne będące znaczną częścią koncertu uatrakcyjniły całość spektaklu „Powróćmy jak za dawnych lat” .Zbliżając się do finału koncertu, znaczące wystąpienie należało zdecydowanie do Damiana Śliwińskiego i jego koleżanek, który wcielił się w rolę kobiety śpiewając przebój „Sex appeal” z filmu „Piętro wyżej”, niegdyś wykonywanego przez Eugeniusza Bodo. Energicznie reagująca publiczność oklaskiwała młodych wokalistów, którzy w finale zaśpiewali połączenie piosenek „Lata dwudzieste, lata trzydzieste” przechodząc do znanej kompozycji Marka Grechuty „Dni, których nie znamy”. Prowadząca koncert i przygotowująca dzieci i młodzież instruktor ROK Agnieszka Żemek-Pawczyńska, nawiązała do słów refrenu. „...Że ważne są dni, których nie znamy”, dziękując dzieciom, młodzieży za współpracę, rodzicom za zaangażowanie i wszystkim osobom pomagającym w tworzeniu koncertu, jednocześnie zapraszając na kolejne muzyczne programy.

materiał nadesłany

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę