czwartek, 22 marca 2018 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Biskup drohiczyński ukarał dyscyplinarnie księdza oskarżonego o zgwałcenie nastolatki

Ksiądz katecheta - Marcin Ł. - oskarżony o gwałcenie nastolatki ma dyscyplinarny zakaz wykonywania obowiązków. Biskup drohiczyński zdecydował też, że ksiądz do czasu wyjaśnienia sprawy ma czekać w odosobnieniu w klasztorze. Taki komunikat pojawił się na stronie diecezji.

 

Marcin Ł. był wikarym i katechetą w szkole podstawowej i gimnazjum w małej podlaskiej miejscowości. Z ustaleń prokuratury wynika, że w maju i w czerwcu ubiegłego roku - podstępem zwabiał dziewczynkę do plebanii i tam wykorzystywał ją seksualnie. Miał trzykrotnie zgwałcić nastolatkę. Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa do Prokuratury Krajowej jeszcze w czerwcu złożył pełnomocnik drohiczyńskiej kurii. Teraz akt oskarżenia w tej sprawie trafił do sądu w Białymstoku.

Wikaremu grożą co najmniej 3 lata więzienia. Oddzielne - własne postępowanie w tej sprawie - prowadzi Kuria w Drohiczynie. Prokuratura nie podaje nazwy miejscowości. Nie zdradza też innych szczegółów sprawy - ze względu na dobro pokrzywdzonej, która nie ma jeszcze 15 lat.

161121091207.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0