niedziela, 25 marca 2018 napisz DONOS@

Ruszyli na pomoc...

Strażacy słyną z niesienia pomocy wszystkim, którzy są w potrzebie. Zawodowi z Łomży i ochotnicy z regionu na ratunek ruszają natychmiast. Czasami zdarzenia do których są wzywani wzbudzają uśmiech. W środę rano w Nowych Kupiskach zdejmowali kota z drzewa.

Strażaków na pomoc wezwała kobieta, która opiekowała się małym kotkiem zwierzakiem. Jak twierdziła na wysokie drzewo wszedł dwa dni temu i do zejścia nie mogła go zachęcić ani mlekiem, ani kiełbasą. Gdy na miejsce dotarli strażacy nie siedział na drzewie na wysokości około 8 metrów. Najwyraźniej kotek samodzielnie bał się zejść z drzewa. Strażacy szybko i bezpiecznie zdjęli go i przekazali w opiekę zaniepokojonej kobiecie.

To nie jedyne nietypowe poranne zdarzenia, w którym pomocnymi okazali się strażacy. W szkole w Podgórzy wyłączono prąd, powodując jednocześnie wyłączenie się elektrycznych pieców do ogrzewania pomieszczeń, w których uczą się dzieci. Tu na pomoc pospieszyli miejscowi strażacy ochotnicy udostępniając tymczasowo swoje agregaty prądotwórcze.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0