poniedziałek, 21 maja 2018 napisz DONOS@

Jacek Piorunek będzie przewodniczącym Sejmiku?

Rada Regionu Podlaskiego Platformy Obywatelskiej zarekomendowała na stanowisko przewodniczącego Sejmiku Województwa Jacka Piorunka z Łomży. To konsekwencja rezygnacji z członkostwa w partii dotychczasowego przewodniczącego Jarosława Dworzańskiego i zapisów umowy koalicyjnej pomiędzy PO a PSL-em, w której stanowisko szefa Sejmiku jest przypisane PO. - Jestem naturalnym kandydatem, bo od początku kadencji jestem wiceprzewodniczącym Sejmiku. Znam pracę przewodniczącego, zastępowałem przewodniczącego – mówi Jacek Piorunek.

Jacek Piorunek
Jacek Piorunek
Rekomendacja Rady Regionu Podlaskiego PO dla Jacka Piorunka na funkcję przewodniczącego Sejmiku
Rekomendacja Rady Regionu Podlaskiego PO dla Jacka Piorunka na funkcję przewodniczącego Sejmiku

- Rekomendacja nie oznacza wyboru, ale tak powinno być – mówi Piorunek, podkreślając, że Rada Regionu Podlaskiego Platformy Obywatelskiej wczoraj decyzję w tej sprawie podjęła jednomyślnie. 
Piorunek w grudniu zastąpił Dworzańskiego na fotelu szefa klubu Platformy Obywatelskiej w Sejmiku.  
- Decyzję, o tym, że trzeba wymienić przewodniczącego podjął sam Jarosław Dworzański rezygnując z członkostwa w PO i sejmikowym klubie PO – podkreśla Jacek Piorunek. - Dla partii politycznej to jest zbyt ważne stanowisko. To nie tylko przewodniczenie obradom Sejmiku, ale także reprezentowanie samorządu wojewódzkiego  - najwyższego w kraju szczebla samorządu.  
Wyboru przewodniczącego Sejmiku formalnie dokonują radni wojewódzcy podczas sesji. Najbliższa zaplanowana jest na 26 lutego. 

Jacek Piorunek z Łomży radnym wojewódzkim jest od 2006 roku, a w latach 2008-2014 był członkiem zarządu województwa podlaskiego.


 
180410021817.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0