sobota, 24 lutego 2018 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony www.radio.bialystok.pl

Żołnierze WOT w Łomży mają nową strzelnicę

Będzie tam można doskonalić umiejętności strzeleckie. Nową strzelnicę kontenerową mają żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej w Łomży.

 

- W przenośnym urządzeniu terytorialsi mogą trenować z wykorzystaniem amunicji ostrej lub wskaźników laserowych - mówi porucznik Łukasz Wilczewski z 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Trening strzelecki jest jednym z podstawowych treningów realizowanych w Wojskach Obrony Terytorialnej. Więc każda innowacja, która powoduje zwiększenie możliwości żołnierzy jest bardzo oczekiwana w WOT. Dzięki tej strzelnicy żołnierze będą mieli okazję zapoznawać się z bezpiecznym i skutecznym prowadzeniem ognia, rozwijać pewne umiejętności, które trudno było wykształcić na klasycznej strzelnicy odkrytej - dodaje porucznik.

Do tej pory żołnierze z Łomży musieli jeździć na strzelnicę wojskową pod Białymstokiem. Teraz będą ćwiczyć na miejscu. Strzelnica znajduje się w kompleksie wojskowym przy Alei Legionów.

Strzelnica kontenerowa w Łomży - to pierwsze takie urządzenie na wyposażeniu wojsk terytorialnych w regionie. Podobne są jeszcze w Lublinie, Rzeszowie i Siedlach.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0