czwartek, 22 lutego 2018 napisz DONOS@

Drogowcy wejdą na Nowogrodzką. Będą duże utrudnienia w ruchu.

- W przyszłym tygodniu planowane jest rozpoczęcie przebudowy i rozbudowy ulicy Nowogrodzkiej – zapowiada Łukasz Czech z ratusza uprzedzając, że kierowcy powinni liczyć się z utrudnieniami w ruchu. Czech zaznacza, że będą one uzależnione od warunków atmosferycznych umożliwiających przeprowadzenie robót. Drogowcy na ulicy Nowogrodzkiej mają być przez niemal 9 miesięcy.

Inwestycja ma polegać na rozbudowie i przebudowie 1 km i 633 metrów ulicy od skrzyżowania z ul. Gen. Wł. Sikorskiego do granic administracyjnych miasta. Poza budową nowej jezdni wraz z pasami do skrętu w lewo na ul. Kanarkową, Strzelców Kurpiowskich, Sięgacz ul. Nowogrodzkiej, Browarną oraz na stację paliw i zjazdy publiczne, oraz przejść dla pieszych z wyspami azylu. Przewidziano także m.in. przebudowę mostu na rzece Łomżyczka oraz budowę kładki dla pieszych i rowerzystów oraz budowę ciągu pieszo-rowerowego. 
Prace za nieco ponad 11,5 mln zł wykona konsorcjum dwóch łomżyńskich firm BIK-Projekt i PBK. Na remont ul. Nowogrodzkiej Łomża otrzymała dotację – blisko 9,5 mln zł - z środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. 

Dodajmy, że ul. Nowogrodzka jest miejskim odcinkiem drogi  wojewódzkiej nr 645 Łomża – Nowogród – Myszyniec. W najbliższym czasie powinna także ruszyć przebudowa drogi z Łomży do Nowogrodu. Wczoraj Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Białymstoku przekazał plac budowy konsorcjum PBK, BIK-Projekt i UNIBEP. Te firmy mają wykonać remont drogi wraz z budową obwodnicy Starych Kupisk i m.in. ścieżki rowerowej do Nowogrodu. Te prace mają potrwać do jesieni przyszłego roku i będą kosztować blisko 53,4 mln zł.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0