czwartek, 22 lutego 2018 napisz DONOS@

Ruszy remont drogi do Nowogrodu

Jeszcze w tym tygodniu Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Białymstoku formalnie przekaże wybranemu w przetargu wykonawcy plac budowy, czyli drogę wojewódzką nr 645 Łomża – Nowogród. Tuż przed końcem 2017 roku podpisano umowę na rozbudowę drogi wraz z budową tzw. obejścia Starych Kupisk. Nowa droga powstanie za blisko 53,4 mln zł i ma być gotowa jesienią przyszłego roku.

Skrzyżowanie drogi wojewódzkiej nr 645 z Via Baltica
Skrzyżowanie drogi wojewódzkiej nr 645 z Via Baltica

O remoncie drogi Łomża – Nowogród i budowie obwodnicy Starych Kupisk mówi się od kilku lat. Nowa droga ma mieć jezdnię szerokości 7 metrów, umocnione pobocza, a także m.in. na całej długości ciąg pieszo-rowerowy o szerokość 3 m. Pomiędzy Starymi a Nowymi Kupiskami droga ma krzyżować się z obwodnicą Łomży w ciągu Via Balticą. Będzie tu jeden z trzech węzłów („węzeł Nowogród”) umożliwiający mieszkańcom Łomży i okolicy wjazd na i zjazd z ekspresówki.

Pieniądze na drogę Łomża – Nowogród pochodzą z środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020. Przetarg na wyłonienie wykonawcy rozbudowy drogi PZDW w Białymstoku ogłosił latem ubiegłego roku. Jedyną ofertę złożyło konsorcjum, którego liderem jest Przedsiębiorstwo Budownictw Komunikacyjnego z Łomży, a w jego skład wchodzi także BIK-PROJEKT z Łomży i UNIBEP w Bielsku Podlaskim. Aby móc rozstrzygnąć przetarg samorządowe władze województwa musiały zwiększyć budżet inwestycji o blisko 20 mln zł. Nastąpiło to pod koniec października, a w grudnia PZDW w Białystok dokonał formalnego rozstrzygnięcia przetargu i pod koniec miesiąca podpisał umowę. Jak wynika z naszych informacji w tym tygodniu ma nastąpić formalne przekazanie wykonawcy tzw. „placu budowy” i będzie mogła ruszyć wyczekiwana inwestycja. Termin zakończenia prac wyznaczony jest na listopad 2019 roku.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0