sobota, 24 lutego 2018 napisz DONOS@

Pseudo-policjanci napadli na 14-latków w sylwestra

Łomżyńscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój w sylwestra na 14-latku oraz usiłowanie rozboju na jego koledze. 22 i 28-latek podając się za policjantów i używając przemocy jednemu z nich mieli zabrać pieniądze. Sąd zdecydował już o ich tymczasowym aresztowaniu na dwa miesiące.

Jak przekazuje policja do zdarzenia doszło 31 grudnia późnym wieczorem w centrum Łomży. Do idących chodnikiem 14-latków podeszło dwóch nieznanych im mężczyzn, którzy podając się za policjantów, zażądali wydania wszystkich rzeczy jakie mają w kieszeniach. Jeden z pokrzywdzonych trzymany za ramię zdołał uwolnić się i uciec, natomiast drugi w wyniku szarpaniny przekazał napastnikom m.in. portfel, z którego sprawcy zabrali pieniądze i oddalili się w nieznanym kierunku.

Podających się za policjantów sprawców rozboju prawdziwi kryminalni z łomżyńskiej komendy zatrzymali kilka dni temu. Obaj to mieszkańcy Łomży. W piątek usłyszeli zarzuty. Mężczyźni decyzją Sądu Rejonowego w Łomży najbliższe dwa miesiące spędzą w areszcie. Za rozbój grozi nawet do 12 lat więzienia.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0