niedziela, 25 lutego 2018 napisz DONOS@

Orszak z hasłem „Bóg jest dla wszystkich”

- Bóg przyszedł na świat, aby odkupić każdego człowieka, niezależnie od koloru skóry, wieku, poglądów czy światopoglądu – podkreślał w ogłoszeniach parafialnych ks dr Wojciech Nowacki, proboszcz parafii Bożego Ciała w Łomży zapraszając wiernych na sobotni „Orszak Trzech Króli”. W sobotę uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli tzw. święto Trzech Króli, a w Łomży po raz szósty z trzech parafii na skatepark pójdzie „Orszak Trzech Króli”.

Tradycja organizacji „Orszak Trzech Króli” w Polsce sięga dopiero 10 lat, ale szybko rozprzestrzenia się w kraju. W tym roku orszaki przejdą ulicami 644 miejscowości w kraju i 16 poza granicami Polski. Wszystkie odbędą się pod hasłem „Bóg jest dla wszystkich”. To właśnie mówiąc o tym haśle proboszcz Nowacki podkreślał, że przypomina ono, iż Bóg przyszedł na świat, aby odkupić każdego człowieka, niezależnie od koloru skóry, wieku, poglądów czy światopoglądu. Rozpoczęcie łomżyńskiego Orszaku rozpocznie się w kościele Bożego Ciała Mszą św. o godz. 11.30. Po niej wierni z pierwszym królem ruszą w orszaku w kierunku kościoła Krzyża Świętego, gdzie po Mszy św. rozpoczynającej się o godz. 12.00 dołączy drugi król i wierni z tej parafii i razem w barwnym orszaku udadzą się w kierunku skateparku przy ul. Księżnej Anny. Trzeci król, w to miejsce będzie podążał, wraz z wiernymi z parafii pw. św. Andrzeja Boboli. 
Księża zapraszają wszystkich mieszkańców Łomży i okolicy do rodzinnego kolędowania świętowania i ogłaszania tajemnicy Narodzenia Pańskiego.
- Przygotujmy stroje kolędnicze nie tylko dla najmłodszych. Niech także dorośli odważnie podejmą piękne tradycje kolędnicze - apelował ks dr Wojciech Nowacki.
W związku z przejściem Orszaku Trzech Króli ulicami Łomży kierowcy powinni spodziewać się krótkotrwałych utrudnień w ruchu na ulicach, którymi będą podążać wierni.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0