poniedziałek, 23 kwietnia 2018 napisz DONOS@

„Wzorowe Gminy” Łomża i Piątnica

Gmina Piątnica otrzymała zaszczytny tytuł „Wzorowej Gminy” w kategorii Oświata, a gmina Łomża w kategorii Lider Rozwoju. Konkursu odbywał się pod patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego i Przewodniczącego Związku Powiatów Województwa Podlaskiego, a w tegorocznej edycji nagrodzonych zostało 15 gmin i 6 firm z województwa.

Wójtowie: Piątnicy - Ryszard Kozicki  i Łomży - Piotr Kłys (fot. UG Piątnica)
Wójtowie: Piątnicy - Ryszard Kozicki i Łomży - Piotr Kłys (fot. UG Piątnica)

Uroczysta Gala, na której zostały wręczone certyfikaty oraz statuetki odbyła się przed świętami Bożego Narodzenia w Pałacu Branickich w Białymstoku. Nagrody odbierali wójtowie Krzysztof  Kozicki i Piotr Kłys. Gmina Piątnica została uhonorowana w kategorii „Oświata”. Jak czytamy w informacji o nagrodzie na stronie internetowej gminy „ostatnie lata to szczególna praca oraz ciągła modernizacja szkół działających na terenie Gminy Piątnica. Placówki edukacyjne Gminy Piątnica przygotowane są do świadczenia usług edukacyjnych na najwyższym poziomie. Podejmowane są działania w celu stałego podnoszenia jakości kształcenia, wychowania, ale i bezpieczeństwa uczniów.”
W przypadku Gminy Łomża przyznana nagroda jest w kategorii „Lider Rozwoju”.
„Na uwagę zasługuje fakt, że w ciągu zaledwie 2 lat budżet gminy Łomża wzrósł prawie o 12 milionów złotych, co zostało uznane przez grono eksperckie jako decydujące przy przyznaniu Tytułu Lidera Rozwoju. Istotna była także informacja o stale zwiększającej się liczbie mieszkańców, co potwierdza, ze działania obecnych władz samorządowych Gminy Łomża są pozytywnie oceniane i wzbudzają zaufanie wśród przyszłych inwestorów, a takimi są także osoby przeprowadzające się do Gminy Łomża” ” - podaje gmina cytując uzasadnienie przyznania nagrody.

180420110931.gif

 
180410021817.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0