sobota, 17 lutego 2018 napisz DONOS@

Ocieplenie na święta

Synoptycy nie mają wątpliwości – tegoroczne święta Bożego Narodzenia nie będą zimowe i białe. Ma być mokro i wietrznie, a temperatura powietrza w Łomży może osiągnąć +8°C. Nim zrobi się cieplej jeszcze tej nocy temperatura spodnie poniżej zera i drogi ponowie staną się śliskie.

Barbara Jakubowska synoptyk dyżurny białostockiego zespołu IMGW-PIB na piątek dla województwa podlaskiego prognozuje zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, przelotne opady śniegu, deszczu ze śniegiem i deszczu. Temperatura maksymalna dziś wzrośnie do +3°C. 
W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami słabe opady śniegu, ale temperatura minimalna spadnie w regionie od -1°C  do -3°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni sprawi jednak, ze temperatura odczuwalna będzie dużo niższa do ok.  -10°C.
W sobotę zachmurzenie duże, okresami opady deszczu ze śniegiem i deszczu. Temperatura maksymalna do 4°C, ale wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 75 km/h, z kierunków zachodnich sprawi, że ocieplenia raczej nie odczujemy. 
Kolejne dni i noce ciepłe ale nadal wietrzne. Temperatura maksymalna w ciągu dnia do +8°C, przy czym w niedzielę i poniedziałek, czyli w Wigilię i pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia, słabe opady deszczu, a we wtorek trochę więcej słońca.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0