piątek, 23 lutego 2018 napisz DONOS@

Będzie ślisko

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół IMGW-PIB w Białymstoku ostrzega przed gołoledzią, jaka może wystąpić na drogach i chodnikach na obszarze województwa podlaskiego. Powodować ją mają opady śniegu i śniegu z deszczem, a przejściowo marznącego deszczu lub mżawki.

Dziś przez cały dzień w regionie prognozowane jest zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. Opady śniegu, okresami o natężeniu umiarkowanym, po południu od zachodu województwa regionu przechodzące w opady deszczu ze śniegiem, deszczu lub mżawki, które przejściowo mogą marznąć powodując gołoledź.
Według prognoz dyżurnego synoptyka IMGW przyrost pokrywy śnieżnej może wynieść od 3 cm do 8 cm. W ciągu dnia temperatura maksymalna od -1°C do +1°C. Wiatr słaby po południu wzmagający się do okresami umiarkowanego i porywistego, na ogół południowo-zachodni.
W nocy także możliwe są opady śniegu oraz opady deszczu ze śniegiem, deszczu lub mżawki, które początkowo mogą marznąć, powodując gołoledź. Temperatura minimalna od -1°C do 1°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, zachodni i północno-zachodni.
Jutro przelotne opady śniegu, deszczu ze śniegiem i deszczu. Temperatura maksymalna od 1°C do 3°C.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0