sobota, 17 lutego 2018 napisz DONOS@

Kieszonkowcy w akcji

Rozpoczął się gorący tydzień przedświątecznych zakupów. Jest to również czas większej aktywności złodziei i oszustów. Łomżyńscy policjanci podają, że w ubiegły piątek otrzymali dwa zgłoszenia dotyczące kradzieży, do których doszło najprawdopodobniej podczas podróży autobusem.

Do pierwszego ze zdarzeń doszło po godzinie 16:00. Z plecaka osoby pokrzywdzonej zniknął portfel, natomiast niespełna dwie godziny później mundurowi otrzymali informację o kradzieży kurtki, w której przechowywany był portfel i dokumenty. Policjanci szukają sprawców obu kradzieży i apelują o zachowanie ostrożności oraz zwracanie baczniejszej uwagi na swoje rzeczy osobiste.
- Okradanie zdenerwowanych i zmęczonych ludzi jest dla kieszonkowców szczególnie dogodne i bezpieczne w godzinach szczytu - podaje Ewelina Szlesińska, oficer prasowmy KMP w Łomży. - Z reguły atakują w tłoku podczas wsiadania czy opuszczania pojazdu. Wielokrotnie sami powodują ścisk i aranżują sytuacje absorbujące uwagę osoby okradanej. Taka sytuacja może mieć miejsce w sklepie podczas świątecznych zakupów jak i podczas przemieszczania się środkami komunikacji publicznej, dlatego też zachowajmy ostrożność. 
Policjanci podkreślają, że kieszonkowcy działają przeważnie w grupach kilkuosobowych, rzadko w pojedynkę. Członkowie grup złodziejskich często mają przydzielone zadania: „robotnik” – kradnie, „tycer” - typuje przyszłą ofiarę, stwarza sztuczny tłok, „świeca” - prowadzi obserwację, a „konik” - przyjmuje od innego złodzieja skradzione przedmioty i znika.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0