czwartek, 19 kwietnia 2018 napisz DONOS@

Na Polową wrócą autobusy

Remont ulicy Polowej od ul. Wojska Polskiego do rond Hanki Bielickiej i fragmentu ul. Szosa Zambrowska do ronda Lutosławskiego przy ZUS-ie rozpoczął się w kwietniu. Zgodnie z ofertami przetargowymi miał zakończyć się 31 sierpnia, ale się przeciągnął. W sierpniu ratusz podawał, że skończy się w połowie października, a gdy ten termin nastał, poinformowano o aneksie do 8 grudnia. Ulicą Polową od kilkunastu dni jeżdżą już samochody, ale ruch jest z ograniczeniami. Teraz powinno się to wreszcie zmienić i całą Polową od jutra będą mogły wrócić autobusy komunikacji miejskiej.

- W związku z oddaniem do ruchu ulicy Polowej zostanie przywrócone od piątku (8 grudnia 2017 r.) kursowanie autobusów linii 2, 8, 10, 12 na ulicach: Rządowa, Stary Rynek, Giełczyńska oraz Polowa – podało Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji dodając, że na ul. Polowej zostaną uruchomione dwa nowe przystanki - przy Domu Pomocy Społecznej oraz obok Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich.

Remont przebiegających przez środek miasta ulic realizuje konsorcjum łomżyńskich firm Unibep i BIK-PROJEKT. Kontrakt opiewa na ok. 6,5 mln zł, przy czym Łomża otrzymała dotację z budżetu państwa w wysokości ok. 2,8 mln zł, w ramach tzw. „schetynówek”.


 
180410021817.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0