poniedziałek, 23 kwietnia 2018 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Przewodniczący sejmiku województwa podlaskiego Jarosław Dworzański rezygnuje z członkostwa w PO

Przez 17 lat był członkiem Platformy Obywatelskiej, ale po ostatnich wyborach wewnętrznych oddał legitymację. Przewodniczący sejmiku województwa podlaskiego Jarosław Dworzański rezygnuje z członkostwa w PO. Jak mówi to gest protestu wobec nieuczciwych metod wyborczych.

Jarosław Dworzański
Jarosław Dworzański

Decyzja Jarosława Dworzańskiego to konsekwencja sobotnich (02.12) wyborów regionalnych władz partii. Wybierano tam też trzech delegatów na zjazd krajowy, ale o miejsca ubiegły się cztery osoby – w tym Jarosław Dworzański. Na kilka dni przed głosowaniem członkowie PO otrzymali maila z rekomendacją na kogo głosować w wyborach. Dworzański domaga się unieważnienia wyborów na delegatów.

- To nie była żadna ustawka, ale normalna agitacja wyborcza – odpiera zarzuty nowo wybrany przewodniczący podlaskich struktur PO Robert Tyszkiewicz.

Niewykluczone, ze Dworzański straci stanowisko przewodniczącego sejmiku. Temat ten będzie dyskutowany za kilka dni. Po rezygnacji Jarosława Dworzańskiego, sejmikowa koalicja PO i PSL dysponuje 16 radnymi. To minimalna większość, by przegłosowywać swoje uchwały.

180420110931.gif

 
180410021817.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0