niedziela, 25 lutego 2018 napisz DONOS@

Namalowali, do czego służą odblaski...

- Namalowałam człowieka, który przechodzi przez jezdnię i ma dużo odblasków na sobie i jedzie autobus i wszyscy są uśmiechnięci i wszystko odbywa się bezpiecznie – opisuje swoją pracę Helenka Horosz ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Łomży. Praca ta wygrała konkurs plastycznym „Odblaski? Biorę w ciemno!” w najmłodszej kategorii wiekowej. Konkurs zorganizowała Komenda Miejska Policji w Łomży, a 50 najlepszych prac zaprezentowano na wystawie w holu ratusza. Tu też w poniedziałek po południu wręczono nagrody zwycięzcom.

- Celem odblaskowej akcji społecznej pn. „Odblaski? Biorę w ciemno!” jest podniesienie bezpieczeństwa na drogach niechronionych uczestników ruchu drogowego. Działania mają zwrócić uwagę pieszych i rowerzystów na to, jak ważna jest poprawa własnego bezpieczeństwa, poprzez używanie elementów odblaskowych – podają policjanci. 
Na ogłoszony w październiku konkurs wpłynęło blisko 220 prac. Oceniano je w trzech kategoriach wiekowych: – uczniów klas 0 – III, IV - VII szkół podstawowych, oraz młodzieży i osób dorosłych. Zwycięzców w każdej z kategorii wybierało policyjne jury wsparte Anną Bureś –  instruktorem pracowni plastycznej z Miejskiego Domu Kultury – Domu Środowisk Twórczych w Łomży.
- Bardzo lubię brać udział w takich konkursach ponieważ uwielbiam rysować i malować – mówiła Helena Horosz ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Łomży, która wygrała konkurs w kategorii najmłodszych autorów. Dziewczynka przyznawała, że chodzi na dodatkowe zajęcia z plastyki do MDK-DŚT. 
Drugie miejsce w tej kategorii zdobył Oliwier Siedler z SP 2 w Łomży, a trzecie Julia Bacławska z SP 4 w Łomży. 
Kategorii uczniów klasy IV – VII wygrała praca Kingi Dziemińskiej z SP 10 w Łomży, przed pracą Damiana Górzyńskiego z SP w Piątnicy i Szymona Dębskiego z SP 10, a w kategorii najstarszych - młodzież do lat 18 oraz osób dorosłych jury przyznało tylko wyróżnienia Agnieszce Szymańskiej z PG 9 w Łomży oraz Paulinie Bąkowskiej i Tomaszowi Miłostek z Zespołu Szkół Specjalnych w Łomży. 
Nagrody  autorom najlepszych prac w ratuszu wręczali nadkomisarz Marek Sienkiewicz, Komendant Miejski Policji w Łomży, Mariusz Chrzanowski, prezydent Łomży, Cezary Kisiel, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łomży.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0