piątek, 27 kwietnia 2018 napisz DONOS@

Zabrakło pieniędzy dla nauczycieli, uczniowie nie będą mieli zajęć!

Uczniowie nie będą mieli zajęć, albo nauczyciele nie otrzymają zapłaty za zajęcia dodatkowe i zastępstwa. Ratusz przekazał do szkół wytyczne na grudzień. Doniesienia o zaskakującej treści pisma przekazanego do szkół potwierdzają nauczyciele z różnego typu miejskich placówek. Pisma wywołały konsternację. Dyrektorzy i nauczyciele nie wiedzą jak się zachować – czy odwoływać zajęcia dodatkowe, czy też prowadzić je wiedząc, że nie otrzyma się za to zapłaty.

Pisma przekazano na spotkaniu dyrektorów i księgowych szkół w wydziale edukacji. Podpisane są przez naczelnika wydziału oświaty Andrzeja Piechocińskiego. Zawierają zalecenie, aby zawiesić w miesiącu grudniu wykonywanie godzin lekcyjnych, finansowanych przez Miasto Łomża, a wykraczających ponad podstawę programową. Dotyczy to, na przykład, przedmiotów nauczania, dodatkowych zajęć sportowych lub rozwijających zainteresowania artystyczne.

Oprócz tego, dyrektorzy dostali drugie zalecenie, dotyczące zastępstw na lekcjach za chorych lub nieobecnych z innych powodów nauczycieli. Godziny zastępcze mają być realizowane w jak najmniejszym zakresie: na przykład, żeby dzieci z pierwszych lub ostatnich lekcji były zwalniane do domu albo, albo żeby wykorzystywano godziny opiekuńczo-wychowawcze, wysyłając dzieci na lekcji nieobecnego nauczyciela do biblioteki szkolnej lub świetlicy.

Powodem takich zaleceń ma być trudna sytuacja finansowa Miasta Łomża. Ratusz proszony o informację w tej sprawie, póki co milczy.

180420110931.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0