wtorek, 24 kwietnia 2018 napisz DONOS@

Potrącony przez passata wyszedł na środek jezdni

Mężczyzna, który wczoraj wieczorem został potrącony na drodze wojewódzkiej nr 645 Nowogród – Zbójna najprawdopodobniej był pijany. Według policji to on był sprawcą zdarzenia. Mężczyzna miał iść środkiem drogi, a 24-letni kierowca passata nie miał szansy, aby uniknąć zderzenia. Potrącony pieszy – mężczyzna w wieku ok. 40 lat - z obrażeniami ciała został zabrany do szpitala.

Do wypadku doszło około godz. 18. na odcinku pomiędzy Morgownikami a Dębnikami, gdzie droga przebiega przez las. Mężczyzna szedł w kierunku Nowogrodu, samochód jechał w kierunku Zbójnej. Warunki drogowe i widoczność były kiepskie – było już ciemno i padał śnieg z deszczem dodatkowo ograniczający widoczność.
Z ustaleń policji wynika, że mężczyzna szedł środkiem jezdni. Został ominięty przez jeden samochód, który zatrzymał się nieco dalej na poboczu, ale jadący za nim kierowca passata nie zdołał wyhamować i ominąć pieszego, który miał wejść prosto przed samochód. 
- Kierowca passata jako pierwszy udzielił poszkodowanemu pierwszej pomocy przedmedycznej i wezwał służby ratunkowe – mówi Urszula Brulińska z KMP w Łomży. - Od poszkodowanego wyczuwalna była woń alkoholu. Pobrano krew do badań.

180420110931.gif
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: Krzyż przypominający śmierć w tym miejscu sprzed kilku lat

 
180410021817.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0