czwartek, 19 kwietnia 2018 napisz DONOS@

„Decyzja została podjęta”

Podczas poniedziałkowej sesji sejmiku marszałek województwa Jerzy Leszczyński przedstawiając projekt budżetu na 2018 rok mówił także o planowanych oszczędnościach. Jako jedne z przykładów wskazał połączenie Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli i Biblioteki Pedagogicznej w Łomży. - Myślę, że to też jest racjonalne, aby obniżyć koszty – mówił marszałek.

Biblioteka Pedagogiczna w Łomży mieści się w budynku dawnego szpitala przy ul. Marii Curie-Skłodowskiej 1. Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łomży zajmuje dawny gmach PZPR przy Placu Tadeusza Kościuszki 2. Historia biblioteki sięga końca lat 40-tych XX wieku, a ODN powstał w 1991 roku. Obie placówki od 1 stycznia 1999 roku stały się własnością samorządu powołanego wówczas Województwa Podlaskiego. Informując w poniedziałek o planowanym ich połączeniu marszałek Leszczyński mówił, że to decyzja racjonalna, a połączenie w przyniesie oszczędności.
- Tak jak zapowiedział marszałek decyzja została podjęta, teraz ruszymy z analizami prawnymi nad procedurą i trybem i wówczas będzie zanany harmonogram działań – mówi Agnieszka Godlewska Urzędu Marszałkowskiego. Zapewnia, że dla osób korzystających usług tych placówek nic się nie zmieni, bo po połączeniu nadal będą one funkcjonowały w tych samych miejscach. - Etaty pedagogiczne chcemy utrzymać, ale muszą być jakieś ograniczenia w administracji – dodaje zaznaczając jednocześnie, że nie musi się to wiązać z zwolnieniami pracowników, bo już dziś administracja w bibliotece jest ograniczona do minimum. 
Godlewska zapewnia, że ogłoszenie przez marszałka decyzji podczas sesji sejmiku nie mogło być zaskoczeniem dla pracowników. 
- Placówki o tym wiedzą – mówi dodając, że podobne zabiegi już wcześniej zostały przeprowadzone w Białymstoku i Suwałkach, gdzie powstały Centra Edukacji Nauczycieli.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0