niedziela, 25 lutego 2018 napisz DONOS@

Polityka schodzi na manowce

W połowie listopada sześcioro europosłów Platformy Obywatelskiej, w tym „nasza” Barbara Kudrycka, głosowało w Strasburgu za krytyczną wobec Polski rezolucją „w sprawie sytuacji w zakresie praworządności i demokracji”. W sobotę działacze ONR-u w Katowicach w ramach „happeningu” zdjęcia tych europosłów PO wywiesili na drewnianych szubienicach. Na Twitterze rzecznik PO domagał się ścigania „faszystów z ONR”, a radny PiS z gminy Nowogród komentując ten wpis dodał m.in. „dostawić szubienice i powiesić całe PO”. Teraz łomżyńscy działacze PO, chcą, aby tym wpisem zajęła się prokuratura. Na konferencji prasowej zapowiedzieli, że dziś złożą zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez radnego z PiS.

Jacek Piorunek i Piotr Serdyński
Jacek Piorunek i Piotr Serdyński

Na konferencji wystąpili Jacek Piorunek szef struktur PO w Powiecie Łomżyńskim oraz Piotr Serdyński z miejskich struktur PO w Łomży.  Serdyński komentując „incydent” z Katowic mówił, że PiS nie tylko daje przyzwolenie na takie działania, ale samo motywuje do takich wydarzeń. Dowodem na to ma być wpis radnego PiS z Nowogrodu na Twitterze. 
- W związku z tym członkowie Platformy Obywatelskiej skierują dzisiaj zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez radnego publicznego nawoływania do stosowania gróźb bezprawnych wobec członków PO oraz nawoływania do popełnienia zbrodni – zapowiadał Serdyński. 
- Występujemy w imieniu całej Platformy Obywatelskiej województwa podlaskiego, ale robimy to na Ziemi Łomżyńskiej, ponieważ ten twitt, to twitt radnego Ziemi Łomżyńskiej. Jako przewodniczący PO powiatu łomżyńskiego chciałbym zaprotestować przeciwko takim wpisom i takim postawom pełnym nienawiści, ksenofobii, agresji i nietolerancji – mówił Jacek Piorunek. - Wierzymy, że pan radny z gminy Nowogród opamięta się. Chce też powiedzieć, że współpraca Platformy Obywatelskiej i Prawa i Sprawiedliwości na terenie Łomży – mam na myśli radnych, czy też województwa, układa się dobrze. To nie jest tak, że my się zwalczamy, my rywalizujemy, my mamy różne interesy polityczne i różnie widzimy rozwój województwa, ale nasz spór odbywa się w ramach kultury i przyzwoitości - dodawał. 
Piorunek mówił, że składając zawiadomienie do prokuratury działacze PO nie przesądzają o winie radnego z PiS, ale chcą, aby wyjaśniła to prokuratura, a sprawa była ostrzeżeniem także dla innych. 
Pytany o ocenę głosowania sześciu europosłów PO za rezolucją krytyczną wobec Polski, Piorunek nie chciał do tego się odnosić, ale jak podkreślał bez względu jak to oceniamy, reakcja z wieszaniem ich portretów na szubienicach była aktem hańbiącym.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0