poniedziałek, 23 kwietnia 2018 napisz DONOS@

Zbudowana i poświęcona

- Pół roku temu były tu płyty, a dzisiaj mamy piękną nawierzchnię, chodniki i oświetlenie – mówił Mariusz Chrzanowski prezydent Łomży podczas oficjalnego otwarcia ulicy Zawady Przedmieście. Ma około 750 metrów długości, a jej budowa kosztowała 2,1 mln zł. We wtorek poświęcił ją osobiście biskup łomżyński Janusz Stepnowski.

Ulica Zawady Przedmieście to uliczka na osiedlu domków jednorodzinnych, która prowadzi od ulicy Wiosennej w kierunku ogrodów działkowych i dalej w kierunku Szosy do Mężenina. Jest przy niej kilkadziesiąt adresów, ale budują się już kolejne domy. Budowa nowej nawierzchni ulicy była możliwa po wybudowaniu ul. Wiosennej i odwodnieniu całego terenu. Prace na zlecenie miasta wykonywał łomżyński oddział firmy Unibep. Roboty drogowe zaczęły się wiosną i skończyły kilka tygodni temu, a we wtorek ulicę oficjalnie otwierano i święcono. Biało-czerwoną wstęgę przecinali m.in. prezydent Chrzanowski, posłowie Bernadeta Krynicka i Kazimierz Gwiazdowski oraz biskup Janusz Stepnowski, który ją też poświęcił. 
- Panie błogosław drodze, jej budowniczym i wszystkim użytkownikom. Chroń to dzieło pracy ludzkiej od zła – modlił się biskup.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
180410021817.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0