wtorek, 24 kwietnia 2018 napisz DONOS@

Kolejny pobity na mieście

We wtorek wieczorem przy ul. Mickiewicza w Łomży został pobity 44-letni mężczyzna. Zgłoszenie o leżącym zakrwawionym mężczyźnie trafiło wówczas na pogotowie ratunkowe i do policji. Ratownicy przewieźli go do szpitala, a policja wszczęła czynności zmierzające do ustalenia okoliczności zdarzenia.

Policyjne dochodzenie prowadzone jest w kierunku popełnienia przestępstwa opisanego w artykule  157 Kodeksu karnego. W nomenklaturze policyjnej to tzw. zwykłe i lekkie uszkodzenie ciała, rozstrój zdrowia trwający nie dłużej niż 7 dni. Sprawca takiego czynu podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2, ale ściganie odbywa się z oskarżenia prywatnego. Śledczy z Łomży czekają w tej sprawie na opinię lekarzy, którzy mają określić czy obrażenia były poważniejsze.

To kolejny w ostatnim czasie przypadek pobicia w Łomży. Na początku miesiąca informowaliśmy o tym, że nauczyciel jednej z łomżyńskich szkół średnich został pobity przez dwóch nastolatków – uczniów innych szkół średnich w mieście przy ul. Spółdzielczej. Kilka dni później 23-latek pobił 15-latka przy ul. Pięknej. ktoś. W pierwszym przypadku sprawcy zostali natychmiast zatrzymani, w drugim napastnika ustalono po dwóch tygodniach od zdarzenia. 
Mimo kilku takich doniesień z ostatnich tygodni policjanci podają jednak, że tego typu zdarzeń jest niewiele. Przez 10 miesięcy roku – czyli do końca października - zdarzeń dotyczących udziału w bójce lub pobiciu, czy spowodowania uszczerbku na zdrowiu innej osoby było 18.

180420110931.gif

 
180410021817.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0