wtorek, 24 kwietnia 2018 napisz DONOS@

Remont Zjazdu przed zimą

W piątek planowane jest rozpoczęcie remontu nawierzchni ulicy Zjazd w Łomży, stanowiącej odcinek dróg krajowych nr 61 i 63. Prace na dwóch odcinkach ulicy o łącznej długości ok. 900 metrów, prowadzone będą przez dwa najbliższe weekendy. W trakcie prac ulica ma być przejezdna, ale z ruchem wahadłowym, co spowoduje bardzo poważne utrudnienia w ruchu. Ratusz zapowiada, że aby skrócić czas pracy do minimum i zminimalizować uciążliwości dla kierowców, roboty prowadzone będą w systemie wielozmianowym i ciągłym.

Ul. Zjazd
Ul. Zjazd

O planowanym większym remoncie ulicy Zjazd mówi się już od czerwca. Wówczas poinformowano, że Łomża otrzymała 777 tys. zł z tzw. rezerwy mostowej Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa na modernizację ulicy prowadzącej do Piątnicy. Ulicą Zjazd  przebiegają dwie drogi krajowe nr 61 i 63, którą jadą ciężkie tiry skutecznie niszcząc jej nawierzchnię. Teraz miejscy urzędnicy do wymiany wskazali dwa dłuższe odcinku ulicy. Pierwszy ma długość około 320 metrów mierząc od Ronda Tadeusza Kościuszki, a drugi ok. 600 metrów od okolic głównego wejścia na stadion miejski w kierunku mostu na Narwi. W odpowiedzi na miejski przetarg ofertę na remont ul. Zjazd złożyło tylko konsorcjum dwóch łomżyńskich firm Przedsiębiorstwo Budownictwa Komunikacyjnego i BIK-PROJEKT. Prace wyceniło na niemal równe 2 miliony złotych, czyli o blisko 300 tysięcy złotych więcej niż planowały władze. Ostatecznie środki zwiększono i w piątek mają rozpocząć się prace – poinformował ratusz ostrzegając przed możliwymi dużymi utrudnieniami w ruchu. 
Łukasz Czech z rausza zapowiada, że aby zredukować liczbę ciężarówek jadących w tym czasie tranzytem przez Łomżę, zastosowane zostaną specjalne środki. Przez CB Radio w Ostrowi Mazowieckiej i Grajewie nadawane maja być informacje o prowadzonych robotach drogowych w Łomży i zalecających objazdy przez Białystok. Na ciągu tranzytowym od strony Ostrowi Mazowieckiej (droga wojewódzka 677), na skrzyżowaniu Al. Legionów z ul. Poznańską, ruch tranzytowy będzie przekierowany na Szosę do Mężenina. 
- Należy jednak liczyć się z dużymi utrudnieniami w ruchu przy wjeździe/wyjeździe z miasta od strony Piątnicy, jak i w samej Łomży – ostrzega Czech prosząc w imieniu władz miasta kierowców o cierpliwość i wyrozumiałość.

180420110931.gif

 
180410021817.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0