środa, 21 lutego 2018 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Robert Tyszkiewicz ogłosił start w wyborach na nowego szefa PO w Podlaskiem

Obecny przewodniczący PO w Podlaskiem poseł Robert Tyszkiewicz ogłosił w środę (8.11), że będzie ubiegał się o reelekcję w - zaplanowanych na grudzień - wyborach nowego szefa Platformy w regionie. Jest pierwszą osobą, która zadeklarowała, że chce ubiegać się o to stanowisko.

Robert Tyszkiewicz
Robert Tyszkiewicz

Swoją kandydaturę ogłosił w środę (8.11) w mediach społecznościowych. Podlaskie potrzebuje potencjału Platformy Obywatelskiej. Jestem przekonany, że wspólnie potrafimy doprowadzić naszą drużynę do zwycięstwa. Dlatego kandyduję na szefa podlaskiej PO. Proszę o Wasz głos - napisał Robert Tyszkiewicz.
Do członków partii skierował list. Napisał w nim m.in., że przed PO są cztery kampanie wyborcze, które - jak to określił - "zadecydują o przyszłości Polski, być może na długie lata". "Aby im sprostać, musimy wykorzystać cały potencjał Platformy Obywatelskiej" - zaapelował.
Zaznaczył też, że fundamentem partii są "wartości, które wypływają z tradycji europejskiej centroprawicy". "Ale musimy też pokazać, że wierność tym wartościom potrafimy łączyć z otwartością na współpracę, że potrafimy odnowić siłę przyciągania Platformy i umiejętność tworzenia skutecznych koalicji wyborczych" - napisał Robert Tyszkiewicz.
Zwrócił się też do działaczy Platformy, o jak najliczniejszy udział w wyborach wewnętrznych w PO. Prosząc o głos na niego poinformował, że wybory przewodniczącego regionu odbędą się 2 grudnia.

Robert Tyszkiewicz działa w Platformie Obywatelskiej od 2001 roku; czwartą kadencję jest posłem tej partii. Przewodniczącym regionu podlaskiego PO był w latach 2006-2010, po trzyletniej przerwie, od 2013 roku jest nim znowu. W Sejmie Tyszkiewicz jest m.in. wiceprzewodniczącym Komisji Spraw Zagranicznych.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0