sobota, 24 lutego 2018 napisz DONOS@

Pożegnanie działkowca

Zmarł Stanisław Sienicki, długoletni działacz Polskiego Związku Działkowców, wiceprezes Okręgowego Zarządu Podlaskiego i prezes Rodzinnych Ogrodów Działkowych im. Jakuba Wagi w Łomży. - Stanisław zapisał się w pamięci działkowców jako życzliwy, dobry człowiek, oddany działacz Polskiego Związku Działkowców, na rzecz którego pracował od 1978 roku – wspominają zmarłego koledzy z ROD. - Kolega Stanisław uczył nas jak rozumieć i realizować ideę ogrodnictwa działkowego. Był naszym autorytetem i mistrzem obywatelskiej i społecznej pasji.

Stanisław Sienicki (fot. ROD im. J. Wagi Łomża)
Stanisław Sienicki (fot. ROD im. J. Wagi Łomża)

Stanisław Sienicki był  Sekretarz Wojewódzkiego Zarządu PZD w Łomży. Od 2010 roku pełnił funkcję wiceprezes Okręgowego Zarządu Podlaskiego w Białymstoku. 
- Organizował Wojewódzki Zarząd PZD w Łomży. Zakładał ogrody w Łomży, Grajewie,  Zambrowie, Stawiskach, Goniądzu, Kolnie, Szczuczynie i Wysokiem Mazowieckiem – wspominają zmarłego współpracownicy z Rodzinnych Ogrodów Działkowych im. Jakuba Wagi w Łomży. - Na zawsze zapamiętamy Jego zaangażowanie w pozyskiwaniu nowych terenów pod ogrody działkowe, w szkolenie i wychowanie nowych pokoleń działaczy związkowych. Z wdzięcznością wspominać będziemy jego troskę o dobro Rodzinnego Ogrodu Działkowego im Jakuba Wagi w Łomży, którego był Prezesem od 2000 roku i z którym najbardziej był związany, gdzie wraz z żoną  Haliną uprawiał piękną wzorową działkę. Zapamiętamy Go jako dobrego życzliwego dla wszystkich człowieka przyjaznego kolegę i współpracownika.

Stanisław Sienicki zmarł 05 listopada 2017 roku. W środę (8.11.2017 r.) o godz. 18:00 wystawienie ciała zmarłego w Kaplicy Domu Pogrzebowego A. Marczyk przy ulicy Przykoszarowej 22A. Uroczystości pogrzebowe odbędą się następnego dnia (w czwartek, 09.11.2017 r.) o godz. 12:00 wyprowadzeniem z Kaplicy przy ul. Przykoszarowej do Kościoła Miłosierdzia Bożego w Łomży przy ul. Kardynała S. Wyszyńskiego 11.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0