wtorek, 28 stycznia 2020 napisz DONOS@

Bazgrali ścianę czy propagowali nazizm?

Nawet dwa lata więzienia grożą sprawcy lub sprawcom, którzy na elewacji jednego z bloków przy ulicy Juliusza Słowackiego w Łomży namalowali neonazistowskie symbole. Prokuratura Rejonowa w Łomży w tej sprawie nadzoruje dochodzenie prowadzone w kierunku publicznego propagowania nazizmu i nawoływania do nienawiści na tle różnic rasowych.

Do publicznego propagowania nazizmu i nawoływania do nienawiści na tle różnic rasowych miało dojść poprzez nakreślenie na elewacji bloku numer 7 przy ulicy Słowackiego w Łomży napisów: „White Pride, White Word” oraz symboli „wilczy hak” i „trystyka”. Pod nadzorem prokuratury czynności w tej sprawie prowadzi policja  Jak informuje prokurator Maria Kudyba, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łomży, zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa złożyła do Komendy Miejskiej Policji w Łomży fundacja „Klamra”. 

Z policyjnych danych wynika, że w ostatnich latach w Polsce stwierdza się po kilkaset przypadków  tego typu przestępstw, przy czym ich wzrost nastąpił od 2013 roku. W ubiegłym roku w całym kraju było ich 374. Prokurator Kudyba podkreśla, że w regionie łomżyńskim tego typu postępowań nie jest dużo.

Wojciech Michalak, prezes Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej,  w której zasobach jest ten blok mówi, że bazgroły byłby już zamalowane, ale pogoda uniemożliwiała wykonanie wcześniej tych prac. Michalak dodaje, że różnego rodzaju napisy i rysunki na ścianach bloków pojawiają się sporadycznie. Poza tymi na Słowackiego, ktoś namalował jakieś rysunki na Broniewskiego 2, a ostatnio także na jednym z bloków przy ul. Prusa. 
- Dla nas przede wszystkim to zniszczenie mienia. Były one zgłaszane na policję, ale zwykle kończyło się tu umorzeniem z powodu niewykrycia sprawcy – mówi prezes Michalak, dodając, że jeśli tym razem policji uda się ustalić sprawcę spółdzielnia będzie dochodziła do niego także pokrycia kosztów poniesionych na zamalowanie bazgrołów.

200114015929.gif

 
180410021817.gif
190904015236.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę