sobota, 24 lutego 2018 napisz DONOS@

Doceniony przez marszałka

Przemysław Filip Karwowski z Teatru Lalki i Aktora w Łomży znalazł się w gronie siedmiu osób nagrodzonych przez marszałka województwa podlaskiego za twórczość, upowszechnianie i ochronę kultury. Artysta plastyk i scenograf z Łomży nagrodę otrzymał za całokształt pracy artystycznej i przygotowanie ponad 60 scenografii.

Przemysław Karwowski z Teatru Lalki i Aktora w Łomży odbiera nagrodę marszałka województwa podlaskiego za twórczość, upowszechnianie i ochronę kultury (fot. wrotapodlasia.pl)
Przemysław Karwowski z Teatru Lalki i Aktora w Łomży odbiera nagrodę marszałka województwa podlaskiego za twórczość, upowszechnianie i ochronę kultury (fot. wrotapodlasia.pl)

Nagrody Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński i Wicemarszałek Maciej Żywno wręczali w środę w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. 
- Dzisiaj mamy zaszczyt uhonorować  ludzi, których praca, pasja i twórczość  promuje nasz region w kraju i poza jego granicami, a to pięknie służy rozwojowi naszej małej ojczyzny – mówił marszałek Leszczyński dodając, że  ciągu osiemnastu lat nagrodzonych jest już 76 osób szczególnie zasłużonych dla kultury Województwa Podlaskiego. 
W tym roku nominowanych do nagrody było 15 osób z których komisja ds. przyznawania nagrody wybrała 7. Jednym z nich jest Przemysław Karwowski plastyk i scenograf z Łomży. Karwowski urodził się w 1957 r. w Łomży. Ukończył Liceum Plastyczne w Supraślu, oraz Instytut Wychowania Artystycznego na UMCS w Lublinie.  Dyplom z malarstwa uzyskał w 1984 roku, w pracowni prof. Ryszarda Winiarskiego. Od 30 lat jest scenografem w Teatrze Lalki i Aktora w Łomży. Od 1999 roku prowadzi łomżyńską Galerię Pod Arkadami.
Poza Przemysławem Karwowskim nagrody otrzymali także: Marlena Borowska z Suwałk – za 25 lat pracy na rzecz rozwoju sztuki muzycznej w województwie podlaskim, Barbara Muszyńska – Piecka aktorka Białostockiego Teatru Lalek za 50 lat pracy artystycznej, Urszula Stankiewicz – starszy Kustosz Działu Archeologii Muzeum Podlaskiego za 35 lat pracy badawczej archeologicznej oraz za niezwykłe efekty tych badań, Tadeusz Szereszewski pedagog z Bielska Podlaskiego i „kustosz lokalnej pamięci”, Wiktor Szwed poeta białoruski i tłumacz – za całokształt dokonań twórczych, a także  Aleksander Wasyluk – animator kultury- za działalność na rzecz promocji Prawosławia w kraju i za granicą.

cz
cz, 26 października 2017 08:26
Data ostatniej edycji: cz, 26 października 2017 08:32:43

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0