środa, 21 lutego 2018 napisz DONOS@

Pościg za pijanym 21-latkiem

Przez trzy miejscowości policjanci ścigali forda mondeo, którego kierowca nie chciał zatrzymać się do kontroli. Po zatrzymaniu samochodu okazało się, że kierował nim 21-latek, który miał w sobie ponad 1,8 promila alkoholu.

Do zdarzenia doszło nocą z soboty na niedzielę. Około godz. 3.30 policyjny patrol w Zbójnej zauważył forda, który wjeżdżał na krawężniki. Policjanci chcieli zatrzymać samochód, ale kierowca zaczął uciekać w kierunku Łomży. Jak przekazuje Urszula Brulińska z KMP w Łomży nie zważał na dawane mu sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania, łamał przepisy ruchu drogowego i szybko uciekając przejechał przez Zbójną, Dębniki i Morgowniki. Dopiero przed mostem na Narwi kierowca forda zwolnił, a wówczas policjanci zajechali mu drogę uniemożliwiając dalszą ucieczkę. Okazało się, że za kierownica forda mondeo siedział 21-letni mieszkaniec gminy Zbójna, który był kompletnie pijany. Badanie wykazało ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci podkreślają, że mężczyzna będzie przed sądem odpowiadał za dwa przestępstwa – jadę pod wpływem alkoholu i ucieczkę przed policjantami. Za to drugie grozi mu nawet do 5 lat więzienia.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0