sobota, 24 lutego 2018 napisz DONOS@
180221105324.gif

Pedagogika w PWSIiP

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wyraziło zgodę na prowadzenie studiów pierwszego stopnia z pedagogiki przez Państwową Wyższą Szkołę Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Uczelnia informuje, że będzie można ja studiować od przyszłego roku akademickiego, a do wyboru będą trzy specjalizacje: przedszkolna i wczesnoszkolna, doradztwa zawodowego i edukacyjnego oraz pedagogiki medialnej. Będzie to już 14 kierunek bezpłatnych studiów w łomżyńskiej „państwówce”.

Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży
Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży

- Będziemy kształcić kadry na potrzeby miasta oraz regionu. Profil studiów jest praktyczny, a to oznacza solidne przygotowanie do zawodu, który wiąże się z olbrzymią odpowiedzialnością – zapowiada dr hab. Krystyna Leszczewska, dziekan Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych PWSIiP w Łomży. 
Jolanta Święszkowska z PWSIiP podaje, że podejmując decyzję o utworzeniu nowego kierunku uczelnia przeprowadziła od listopada 2016 roku do stycznia 2017 badania wśród maturzystów, aby sprawdzić ich preferencje edukacyjne. W grupie przebadanych blisko czterystu osób, m.in. z Łomży, Ełku, Ostrołęki. Zambrowa i Augustowa, największą popularnością w grupie kobiet cieszyła się Pedagogika. Władze uczelni przeanalizowały także kwestie zapotrzebowania gospodarczego na pedagogów. 
– Na obszarze dawnego województwa łomżyńskiego w ciągu najbliższych lat pojawi się poważny problem, połowa nauczycieli osiągnie wiek emerytalny – mówi dr Sylwia Jaskuła-Korporowicz, prodziekan WNSiH. - Nasze studia z Pedagogiki mają być natychmiastową reakcją na tę lukę. Będą to jednocześnie jedyne studia pedagogiczne w mieście, za które studenci dzienni nie będą ponosić opłat.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0