wtorek, 24 kwietnia 2018 napisz DONOS@

Nielegalny tytoń w bagażniku

70 kg tytoniu do palenia przechwycili łomżyńscy celnicy. Nielegalny towar znaleźli w workach po orzechach znajdujących się w bagażniku volkswagena golfa. Przed interwencją otrzymali zgłoszenie, że w zaparkowanym na jednym z parkingów w Łomży samochodzie może znajdować się nielegalny tytoń.

Worki z tytoniem ujawnione w bagażniku volkswagena zaparkowanego w Łomży (fot. Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku)
Worki z tytoniem ujawnione w bagażniku volkswagena zaparkowanego w Łomży (fot. Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku)

Jak przekazuje Maciej Czarnecki z Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku informację tę potwierdziła kontrola pojazdu, w której uczestniczył także wyszkolony do wykrywania wyrobów tytoniowych owczarek belgijski Hexa. W bagażniku auta, w 7 czarnych workach po orzechach funkcjonariusze znaleźli w sumie 70 kg tytoniu do palenia. 
- Z tej ilości zabezpieczonego tytoniu można wyprodukować nawet ponad 3,5 tys. paczek papierosów – podaje Czarnecki. - Gdyby trafiły one do obrotu straty Skarbu Państwa z tytułu uszczupleń podatkowych wyniosłyby ok. 70 tys. złotych.

Celnicy zajęli wykryty towar oraz samochód. Trwa ustalenie okoliczności i tożsamości osób związanych z obrotem nielegalnym tytoniem.

cz
śr, 18 października 2017 11:03
Data ostatniej edycji: śr, 18 października 2017 11:04:59

 
180410021817.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0