poniedziałek, 19 lutego 2018 napisz DONOS@

Rozlewnię rozbiorą do końca miesiąca

- Rozlewnia gazu płynnego w Łomży nie działa od końca czerwca bieżącego roku - mówi Natalia Rostkowska, rzecznik prasowy Gaspol, tłumacząc, że od tego czasu nie prowadzi ona rozlewu gazu płynnego do butli gazowych, ani magazynowania gazu płynnego w zbiornikach magazynowych. W lipcu rozpoczęły się prace przygotowawcze umożliwiające rozbiórkę elementów instalacji technologicznej, a zakończenie rozbiórki spółka planuje zakończyć do końca października. Rozlewnia gazu płynnego w Łomży powstała w 1969 roku. W 1991 roku ją sprywatyzowano sprzedając holenderskiemu koncernowi. Teraz jest likwidowana.

Gaspol w Łomży
Gaspol w Łomży

W czwartek z Łomży wywieziono jeden z dwóch potężnych zbiorników ciśnieniowych na gaz skroplony. Zbiorniki te nie były widoczne dla mieszkańców, bo były przysypane ziemią. Drugi z odkopanych już zbiorników leży jeszcze na terenie Gaspolu przy Al. Piłsudskiego. Niebawem rozebrane i wywiezione mają być także dwa charakterystyczne, stojące na rusztowaniach, kuliste zbiorniki na gaz.
- Likwidacja działalności operacyjnej rozlewni w Łomży nie będzie miała wpływu na obsługę naszych klientów - zapewnia Natalia Rostkowska. - Gaspol nadal będzie zaopatrywał klientów w gaz i prowadził dystrybucję gazu w butlach na terenie Łomży i okolic. Butle będą napełniane w innych rozlewniach spółki.
Rostkowska informuje, że co najmniej do końca 2018 r. działalność ta będzie prowadzona na części terenu likwidowanej rozlewni przy Al. Piłsudskiego.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0