piątek, 27 kwietnia 2018 napisz DONOS@

My decydujemy, Tesco pomaga

Do końca października klienci sklepów Tesco przy okazji zakupów mą decydować jaka inicjatywa prospołeczna powinna otrzymać dofinansowanie w programie „Decydujesz, pomagamy”. W Łomży i okolicy o grant w wysokości 5 tysięcy złotych konkurują ze sobą: Stowarzyszenie Przyjaciół Kardiochirurgii oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych Intelektualnie „Pomocna Dłoń”. Jedna z nich otrzyma pieniądze na realizację swojego pomysłu.

To trzecia edycja programu grantowego sieci handlowej. Na jego potrzeby Polska została podzielona na 125 mikroregionów, a w każdym z nich wybrano 2 lub 3 najlepsze, a mieszkańcy przy okazji zakupów wskazują który z nich powinien otrzymać wsparcie.
- Pierwsze dwie edycje programu pokazały nam jak wiele dobrego mieszkańcy są w stanie zrobić przy naszej pomocy – mówi Daria Kulińska Członek Rady Fundacji Tesco. - Fantastyczne inicjatywy, pozytywna energia i zaangażowanie organizacji, mieszkańców, klientów i pracowników Tesco  utwierdza nas w przekonaniu, że program jest potrzebny. 
W regionie łomżyńskim o grant w wysokości 5000 złotych finalistów rywalizują: Stowarzyszenie Przyjaciół Kardiochirurgii, oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych Intelektualnie „Pomocna Dłoń”. Pierwsze z nich pomaga finansować zakup nowoczesnej aparatury pomagającej ratować życie i umożliwiać leczenie pacjentów z chorobami serca na najwyższym poziomie. Środki z grantu chce przeznaczyć na zakup nowoczesnego komputera do analizy badań chorych przed operacjami kardiochirurgicznymi. „Pomocna Dłoń” wspiera osoby z niepełnosprawnością intelektualną, a zdobyte 5 tys. zł zamierza przeznaczyć na założenie klubu spotkań osób niepełnosprawnych z osobami pełnosprawnymi.


 
180410021817.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0