sobota, 24 lutego 2018 napisz DONOS@

Gdzie w weekend do lekarza?

W weekend szpitale przejmują od stacji pogotowia ratunkowego świadczenia usług nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej. W Łomży póki co zmiana będzie wyglądała nieco inaczej. - Do niedzieli do godziny 8 rano wszystko jest po staremu – pogotowie świadczy te usługi dla wszystkich pacjentów. Po tej godzinie porady lekarskie ambulatoryjne dla dzieci do 16 roku życia będą udzielane w szpitalu – mówi Hanna Waniewska, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży.

Od niedzieli świadczenia zdrowotne w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w WSPR w przy ul. Szosa Zambrowska 1/19 (tel.: 86 216-23-60) w Łomży będą prowadzone w zakresie:

  • porady ambulatoryjne lekarskie dla pacjentów powyżej 16 r.ż.,
  • świadczenia ambulatoryjne pielęgniarskie dla pacjentów powyżej 16 r.ż,
  • porady lekarskie udzielone telefonicznie dla pacjentów powyżej 16 r.ż
Poza tym pogotowie będzie także realizowało tzw. „wyjazdówki”, czyli porady lekarskie oraz świadczenia pielęgniarskie udzielone w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. 

W przypadku dzieci do 16 roku życia porad lekarskich ambulatoryjnych i świadczeń pielęgniarskich ambulatoryjnych w zakresie nocnej i  świątecznej opieki zdrowotnej trzeba będzie szukać w Szpitalu Wojewódzkim przy Al. Piłsudskiego 11 przy pomieszczeniach SOR i Izby Przyjęć (tel. 86 47-36-66).

Hanna Waniewska, dyrektor WSPR w Łomży informuje że ten podział jest tymczasowy. Ustalenia pomiędzy szpitalem, pogotowiem i NFZ-etem zostały zawarta na okres do końca roku. 
Usługi nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej są udzielane w godzinach: 
  • w dni powszednie od 18.00 do 8.00 dnia następnego,
  • w soboty, niedzielę i inne dni ustawowo wolne od pracy, w godzinach od 8.00 do 8.00 dnia następnego.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0