wtorek, 24 kwietnia 2018 napisz DONOS@

Pędził trzy razy szybciej niż było dozwolone

142 km/h – to prędkość, z jaką jechał w obszarze zabudowanym kierowca BMW. 53 – letni Litwin jako „pirat drogowy” stracił prawo jazdy i został ukarany mandatem karnym.

Do zatrzymania pędzącego w BMW Litwina doszło we wtorek  wieczorem w miejscowości Stare Guty na krajowej „61”w okolicy Szczuczyna. Jak podają policjanci to miejsce, które mieszkańcy za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa wskazują jako to, gdzie kierowcy przekraczają dozwoloną prędkość. Wczoraj po godzinie 21.00 miernik prędkości policyjnego patrolu wskazał, że zbliżający się samochód jedzie z prędkością 142 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali BMW do kontroli. Okazało się, że samochodem kierował 53–letni obywatel Litwy, który nie kwestionował faktu przekroczenia prędkości. Został ukarany mandatem karnym. Z uwagi na przekroczenie dozwolonej prędkości o 92 km/h w terenie zabudowanym policjanci zatrzymali mu również prawo jazdy. Dokument zostanie teraz przesłany do odpowiedniego organu z wnioskiem o wszczęcie postępowania administracyjnego, które skutkować może utratą uprawnień do kierowania na 3 miesiące.

Policjanci z Grajewa podkreślają, że w tym roku to już 41 przypadek zatrzymania prawa jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym na terenie powiatu grajewskiego.


 
180410021817.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0