środa, 21 lutego 2018 napisz DONOS@

Pieszo-rowerową przeplatankę tłumaczą miejscy urzędnicy

Roboty budowlane cały czas trwają i nie zostało jeszcze wykonane pełne oznakowanie pionowe i poziome, które uwzględnia „przecięcia” ruchu pieszego z rowerowym – podaje Łukasz Czech z ratusza w odpowiedzi na pytania dotyczące pieszo-rowerowej przeplatanki jaka powstała przy okazji remontu fragmentu ulicy Szosy Zambrowskiej. Uwagę na tak dziwnie zbudowaną ścieżkę przy Rondzie Witolda Lutosławskiego zwrócił w ubiegłym tygodniu czytelnik.

Przeplatanka ścieżki rowerowej i chodnika przy Rondzie W. Lutosławskiego od strony biurowca ZUS (fot. czytelnik)
Przeplatanka ścieżki rowerowej i chodnika przy Rondzie W. Lutosławskiego od strony biurowca ZUS (fot. czytelnik)
Ścieżka rowerowa przy samym wejściu do kamienicy
Ścieżka rowerowa przy samym wejściu do kamienicy

- To co zostało zrobione jest nielogiczne i wprowadza zagrożenie dla życia. Gdzie jest sens takiej przeplatanki? - pyta czytelnik zastanawiając się czy to schrzanił projektant, czy może wykonawca?
Inny mieszkaniec Łomży zwrócił uwagę na to, że w pobliżu Rond Hanki Bielickiej nowa ścieżka rowerowa znowu ma przeplatankę z chodnikiem i... przebiega bezpośrednio przed wejściem do kamienicy.
Oto jak pieszo-rowerową przeplatankę tłumaczą miejscy urzędnicy:
Projekt ścieżki rowerowej biegnącej wzdłuż Szosy Zambrowskiej, łączącej się z istniejącymi ścieżkami przy ulicy Sikorskiego, został wykonany z uwzględnieniem zasad projektowania infrastruktury rowerowej, obowiązujących przepisów oraz sposobu zagospodarowania przyległego terenu – napisał Łukasz Czech z ratusza. - Powstałe przeplatania z ciągiem pieszym wynikają z konieczności wykonania łagodniejszych łuków poziomych dla rowerzystów oraz uniknięcia kolizji w rejonie przystanku MPK (zderzenia pasażera wysiadającego/wsiadającego z rowerzystą). Z tego powodu projektant zlokalizował ścieżkę za przystankiem. Istniejące wyjście z budynku oddzielone jest od ścieżki niewielkim pasem chodnika, więc nie jest to bezpośrednie wyjście na ścieżkę. Na praktycznie całym odcinku od ronda Lutosławskiego do Rond Hanki Bielickiej ścieżka zlokalizowana jest bliżej jezdni. Należy zauważyć, że roboty budowlane cały czas trwają i nie zostało jeszcze wykonane pełne oznakowanie pionowe i poziome, które uwzględnia „przecięcia” ruchu pieszego z rowerowym – podaje miejski urzędnik.

zobacz: Pieszo-rowerowa przeplatanka


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0