sobota, 24 lutego 2018 napisz DONOS@

W blokach będzie cieplej

Dwie największe w mieście spółdzielnie mieszkaniowe ŁSM i Perspektywa wysłały do Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej wnioski o włączenie od czwartku centralnego ogrzewania w spółdzielczych blokach. - Chcemy, aby na weekend we wszystkich mieszkaniach było już ciepło – mówi Wojciech Michalak, prezes ŁSM.

Łomżyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa to największej w mieście spółdzielnia mieszkaniowa. W jej blokach mieszka ponad 20 tysięcy łomżan. SM Perspektywa jest nieco mniejsza – w jej zasobach mieszka ok. 13,5 tys. osób. 
- Już od trzech czterech lat centralne ogrzewania w naszej spółdzielni jest włączane około 20 września – mówi Wojciech Michalak, prezes ŁSM. - Stale monitorujemy temperatury w mieszkaniach i teraz są one w granicach 20-22 st. Celsjusza, ale warunki pogodowe – chłodne noce z temperaturami poniżej 10 st. i przede wszystkim duża wilgotność powietrza sprawia, że nawet w stosunkowo ciepły dzień temperatury w mieszkaniach będą spadać. Stąd decyzja o włączeniu centralnego ogrzewania – tłumaczy prezes Michalak.
Taka samą ocenę sytuacji mają także władze SM Perspektywa, które w tym samym czasie co ŁSM wystąpiły do MPEC Łomża o włączenie ogrzewania w mieszkaniach. Pracownicy spółdzielni oczekują, że już w mieszkaniach zacznie robić się cieplej, a właściwe parametry będą osiągnięte na początku weekendu.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0